9 Bijlage L. 8 De zomermaanden werden gebruikt om het gewone onderhoud uit te voeren. De Brouwer'sche goot bleef goed voldoen. De ketting werd door een nieuwe vervangenen de bodemplaten en lij-ijzers, voor zooverre noodig, zijn vernieuwd. Op 31 December van dit jaar had: Oven I 719 vuurdagen. II 837 UI 946 IV 737 V 730 VI 468 IV. Cokesgasinrichting. De cokesgasinrichting is geregeld in werking ge bleven. Het toestel en de blowers, die afwisselend gebruikt werden, werkten uitstekend. De roosters van den generator zullen in 1909 vernieuwd moeten worden. V. Condensatie en zuivering. De condensatie- en zuivertoestellen, die dubbel zijn, werden afwisselend gebruikt en verkeeren in goeden staat. Het gas kan steeds voldoende afgekoeld worden. De temperatuur wordt in de Pelouze zooveel moge- lijk op 20° en in den Kirchamwasher op 15<> Celsius gehouden. Bijlage L. 9 VI. Kolenlosinrichting. De kabel en de kettingen vorderen uit den aard der zaak steeds veel toezicht, doch alles werkte zonder stoornis. De in het vorige verslag bedoelde inrichting tot bepaling van de hoeveelheid kolen, welke naar de stokerij gaat, werd in dit jaar aangekocht. De bascule werd geleverd door de firma J. MOLENSCHOT 8; Zn., Breda en werkt goed. Zij werd den 18e Juni in gebruik genomen. VII. Stoomketels. Hef stoken met bries blijft goed voldoen. Bij felle kou, wanneer er veel van de ketels gevergd wordt, en wanneer de hoeveelheid bries niet voldoende was, moesten cokes gestookt worden. De ketels met toebehooren verkeeren in goeden staat. VIII. Electrisclie inrichting. Ook nu werden de stoomwerktuigen bij afwisseling gebruikt. Zij blijven goed voldoen, evenals de accu mulatorenbatterij. Teneinde de slijtage der stoomschuiven te doen verminderen, werd de temperatuur van den over verhitten stoom teruggebracht tot 200° C. Hierdoor en door het kosteloos aanbrengen door den leverancier der machines van betere smeerin- richtingen (pompen) is de slijtage zeer veel verminderd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 143