Bijlage K. 6 Ingekomen Voorwerpen gedurende het Jaar 1908. Januari. In bruikleen van den beer S. A. K. baron van Nagell, Burgemeester van Warnsveld: Koperen Zegclslcmpel uil den lijd der Balaafscbe Ilepubliek voorslellcnde een vrijheidsboommei den Calliscben haan er onder. Boven den boom slaat in Hom. kapitaalletter, Municipa. (lilei) Ie Warnsveld. (N.ll. De/.e stempel met heulen handvat werd in December 1907, hij liet baggeren in den Dijn hij Lobilh gevonden, liet daarop voorkomende zegel van Warnsveld was lol dus verre geheel onbekend.j Maart. Ten geschenke van den heer Lenderink, Commissaris van Politic Ie Zulphcn 1. Twee helmen, vroeger door de agenlen van politie ge dragen. 2. Kruithoorn, van hoorn vervaardigd. De bodem is van hout. De hoorn is met een kurk afgesloten. April. Ten geschenke van de lamilic van den heer II. J. II. Groneman (Overleden Ie Yelp.) verschillende voorwerpen, enz. Ten geschenke van den heer J. G. Th. van Oppcnraaij, R. G. Priester Ie Zulphcn: Twee kopergravures van La Bas naar schilderijen van D. Deniers. Mei. Aangekocht van den heer S. Nijburg Ie Zulphcn: Aquarel, voorstellende de kermis Ie Zulphcn, vervaardigd door II. Spies. Begin 19e eeuw. Ten geschenke van den heer M. Bransz Ie Zulphcn: Kopergravure, voorslellcnde een gezicht op den IJssel. Laatst dei' 18e eeuw. Bijlage K. 7 (N.ll. Deze kopergravure is uil Martinets Calheehismis dei- Natuur deel II.) Juni. Ten geschenke van den heer It. Wigman (in den Noleboom) Ie Zulphcn: Schrill met leckcningcn, (gcziehlcn in Zulphcn.) door I.. Spies. (N.li. Eene leckcning ontbreekt blijkens hel onderschrift: «In hout uitgesneden voor een schoorsteen in de Polsbroek".) Ten geschenke van den lieer J. F. G. Bode, le Luitenant kwartiermeester te Zulphcn Sl.uk zandsteen, waarin een gele schelp. Augustus. Jen geschenke van den Hoofdopzichter der Gemecule W. C. van der Slaaij Looden slab, zijnde hel merk van den loodgieter, pompenmaker en leidekker Berend Koolhaas, laatst der 18e eeuw. (N.B. Deze slab werd in den zomer van 1907 gevonden op de hockbeklceding der lantaarn van den li. C. kerktoren.) September. Ten geschenke van den heer II. J. ten Cate Gzn. (Devenlerwcg) Ie Zulphcn: Iwaalt photos van den hislorischcn optocht gehouden le Zulphcn, vanwege «Zutphen Vooruil" bij gelegenheid van de herdenking der 10-jarige regeering van II. M. de Koningin in 1908. In bruikleen van den heer J. D. G. Mast (Laarslraal) te Zulphcn Dertig koperen munten, en (wee liensluiverstukjes (van Konin" Willem II.) November. Aangekocht Plaat met verschillende walerverfleekeningen. Voorstellende gezichten op en in Zulphcn (door Spies in 1836 vervaardigd.) Ten geschenke van de Rembrandl-Commissie Rembrandt Bijbel, deel II all. 7—9.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 138