Bijlage K. 2 Lagere School, onder geleide van den onderwijzer, vrije toegang verleend; 25 kinderen van School H maakten hiervan gebruik. Wellicht was het wensche- lijk dezen maatregel nog eens bekend te maken. Op 5 November werd in de Bestuursvergadering voorzien in de vacaturen, ontstaan door het aftreden van het lid, de heer M. G. A. WENNIPS, en den Secretaris-Penningmeester, de heer P. VAN REGTEREN AlïENA, beiden destijds gekozen door de Vereeniging „Zutphen Vooruit." De nieuwe leden, door die Vereeniging aangewezen, zijn de heer J. C. BLAUPOT TEN CATE en jonkvrouw L. C. E. ENGELEN, aan welke laatste het ambt van Secretaresse en Penning- meesteresse werd opgedragen. In November ontving het Bestuur een bericht van de Vereeniging „Artibus Sacrum" te Arnhem, waarin er op gewezen werd, dat het wenschelijk zou zijn ter besparing van kosten, dat de verschillende kunst genootschappen in ons land zich vereenigden tot het houden van tijdelijke tentoonstellingen van werken van levende meesters, schilders zoowel als beeld houwers, van portefeuilles van Kunstgenootschappen en van industriëele zaken, zoowel uit binnen- als buitenland. De reizende tentoonstellingen, die in Bijlage K. 3 Duitschland zooveel succes hebben, zijn de aanleiding geweest voor dit plan. Op 19 December werd te Arnhem een vergadering gehouden van de Kunstgenootschappendie met bovenstaand doel sympathiseerden. De Secretaresse werd door de Commissie van Beheer als afgevaardigde gezonden. Er werd besloten tot het oprichten van een Centraal Comité van 5 personen, dat op zich zal nemen de verschillende vereenigingen in te lichten, omtrent verzamelingen van kunstwerken en voor werpen van kunstnijverheid, geschikt voor expositie, en omtrent de kosten, die dergelijke tentoonstellingen meebrengen. Om dat Centraal Comité te vormen, kwam men overeen aan elk der aangesloten vereenigingen een verslag te zenden van deze vergadering met ver zoek een bestuurs- of gewoon lid hunner vereenimii"' als candidaat te stellen voor dat Comité. Van deze candidaten zal een naamlijst gezonden worden aan de vereenigingen, om daaruit 5 personen aan te wijzen voor genoemd Comité en hiervan opgave te doen aan „Artibus Sacrum"; de 5 personen, die op zich het meeste getal stemmen vertegenwoordigenzullen het Comité vormen. Het verslag circuleerde bij de leden van het Bestuur

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 136