Bijlage I. 2 ling moest worden aangevraagd, terwijl door de uitbreiding van de afdeeling ambachtsonderwijs weldra eene scheiding tusschen de twee afdeelingen, die voor jongens en die voor meisjes, zou worden ver kregen, zoo werd deze gelegenheid benut om: le. aan den Heer VAN DER HOEF, op diens verzoek eervol ontslag te geven, voor zooverre de directie der vrouwelijke handwerken betreft, en 2e. de directie daarvan op te dragen aan Mejuf frouw LlOTVOETwier benoeming als Directrice dier afdeeling, daarop door den Minister van Binnenlandsche Zaken werd goedgekeurd. Door het vertrek van Mej. Rethmeijer, benoemd tot leerares te Dordrecht, ontstond eene vacature, die werd aangevuld door de aanstelling der dames M. Leemhorst en A. Meijerink, als assistente in de afdeeling der vrouwelijke handwerken. De plannen tot splitsing der thans bestaande Kunst nijverheid vak- en teekenschoolin eene Ambachts school en eene Industrieschool voor meisjes, zijn verwezenlijkt: het Rijk, de Provincie en de Gemeente hebben de aangevraagde subsidies toegezegd; de Gemeente heeft terrein beschikbaar gesteld, de plannen der te bouwen Ambachtsschool zijn reeds goedge- Bijlage I. 3 keurd en weldra zal tot aanbesteding van den bouw kunnen worden overgegaan. De Industrieschool voor meisjes blijft voorloopig in de oude school, het Martinetshuis, gevestigd. In Mei 190S is in de Algemeene Vergadering van leden der Vereeniging aan 5 leerlingen van den cursus in het meubelvak een diploma uitgereikt. Voor deze jongens konden goede plaatsen bij patroons gevonden worden. Tot leedwezen van het bestuur, moesten de boet- seerders aan de fabriek van den heer G. Dikkers uit Hengelo de lessen staken, daar de afdeeling metaal- drijven aan die fabriek werd opgeheven. Op 31 December 1908 telde deze afdeeling 14 leer lingen in het meubelvak en 9 leerlingen voor het teekenen. Het aantal leerlingen der afdeeling voor vrouwelijke handwerken, nam toe tot 60, als: 20 voor het cos- tuumvak, 8 voor den coupeusecursus, 30 voor de handwerken2 voor het teekenenallen wonende in verschillende gemeenten als: Zutphen, Warnsveld, Vorden, Ruurlo, Lochem, Steenderen, Brummen, Apeldoorn, Voorst en Goor.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 132