Bijlage G. 2 Vijftig maal ontving de Commissie eene kennis geving van den Heer Arrondissements-Schoolopziener, als bedoeld in 2 van art. 21 der Leerplichtwet. Van de vijftig opgeroepenen verschenen er negentien. Een en dertig voldeden dus niet aan de oproeping. Zij werden schriftelijk gewaarschuwd en in den regel door één of meer leden der Commissie bezocht en op het verkeerde en voor 't vervolg strafbare van het niet-voldoen aan de Leerplichtwet gewezen. Zij, die verschenen, ontvingen eene ernstige vermaning en beloofden na eenige gewoonlijk zeer gezochte verontschuldigingen beter aan hunne plichten jegens hunne kinderen te zullen voldoen. Van boven bedoelde vijftig kinderen, die zich aan ernstig schoolverzuim hadden schuldig gemaakt, waren vier en dertig leerlingen der Openbare School I, vijf leerlingen der Katholieke meisjesschool, vier der Openbare School E, twee der Openbare School Otwee der Katholieke jongensschool en één der Christelijke School a/d Paardenwal, terwijl twee volstrekt geen school bezochten. Door bemiddeling der Commissie werd een der beide laatsten geplaatst op de Openbare School B/C en de andere op de Openbare School I. Daar de Commissie er prijs op stelde, te weten of Bijlage G. 3 hare bemoeiingen een gunstigen invloed hadden uit geoefend op het schoolbezoek, stelde zij hieromtrent een onderzoek in en nu bleek haar, dat door den Heer Kantonrechter twaalf personen (waaronder één vierxnaai) tot eene geldboete of gevangenisstraf waren veroordeeld, terwijl twee werden vrijgesproken. De Secretaris der Commissie tot wering van Schoolverzuim, J. A. SCHUTTE. ZUTPHEN, 13 Februari 1909.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 128