22 Cornelis Johannes Snoeijerbosch, geb. 7 Januari 1891, wonende te Zutphen. Een candidaat is afgewezen. Uit de inkomsten van liet legaat „DlETZ," zijn met prijzen (gereedschappen en boeken) begiftigd de volgende leerlingen: Uit de Iste klasse 5 leerlingen. 'We 2 Hide 2 'Vde „4 Evenals vorige jaren steide wederom een ingezetene dezer Gemeente een belangrijk bedrag in geld in handen van den Directeur om de getrouwe schoolbezoekers, mits zij tot eene hoogere klasse bevorderd werden hiervoor eene belooning te geven, bestaande in een boek in stempelband. Deze belooningen zijn uitgereikt aan: 14 leerlingen der Iste klasse, 14 Ilde 5 '"de en 6 IVde De lessen zijn over het geheel genomen zeer getrouw bezocht; opzettelijk verzuim is niet geconstateerd. Over gedrag en ijver zijn geen bijzondere opmerkingen te maken. De vorderingen lieten echter wel eens te wenschen over, hetgeen voornamelijk te wijten aan de te groote klassen. Evenals het vorige jaar moesten ook dit Bijlage D. 23 jaar weder de buiten Zutphen wonende adspiranten wegens overbevolking der school worden afgewezen. Elf candidaten onderwierpen zich aan een toelatings-examen. De resultaten daarvan waren echter zóó slecht, dat allen werden afgewezen. Een zestal leerlingen is door Burgemeester en Wethouders van de betaling van school geld vrijgesteld. Leermiddelen. De voorraad boek- en plaatwerken en voorbeelden is door aankoop weder eenigs- zins uitgebreid. Het gereedschap, bij c!e leerlingen in ge bruik, verkeert over het geheel in vrij goeden staat; de passerdoozen echter zullen na een gebruik van 12 jaren weldra grondig nage zien en aangevuld dienen te worden. III. Gemeentelijke Teekenschool. Bestuur. Het Bestuur is samengesteld gelijk in het vorige jaar: Dr. A. J. OORT, Voorzitter. S. J. Dekker, Secretaris. Jhr. Mr. D. O. Engelen. Dr. J. M. VAN 'T HOFF. C. G. Lagerweij. C. Bijl. P. Glerum.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 117