ZZ.3 14 komende, lokalen; tevens werden de spoel- inrichtingen in het scheikundig laboratorium verbeterd. Het tochtportaalin het vorige verslaa vermeld, werd aangebracht en hiermede in eene lang gevoelde behoefte voorzien. Op de gemeente-begrooting voor 1909 zijn gelden uitgetrokken voor eene eiectrische schelmrichting uit de verschillende lokalen wier noodzakelijkheid ook in het afgeloopen jaar weder herhaalde malen bleek. Op dezelfde begrooting waren oorspron kelijk ook gelden uitgetrokken voor een meuwe zuurkast in het scheikundelokaal Voor dat echter tot de plaatsing hiervan wordt overgegaan, zal het wenschelijk zijn te overwegen of niet door eene meer ingrij pende verbouwing aan'de overige bezwaren welke tegen dit lokaal bestaan, kan worden tegemoet gekomen. De voor het scheikun- c "g onderwijs beschikbare ruimte is thans verdeeld over drie lokalen, één voor les lokaal bestemd, dat te weinig ruimte biedt en dat zeker veel te klein zal zijn wanneer to eene zeer wenschelijke verbetering der schoolbanken moet worden overgegaan, en wee voor practische oefeningen bestemde lokalen, d,e zeer onpractisch zijn ingericht. ten goede oplossing zou waarschijnlijk verkregen worden, indien dezelfde ruimte verdeeld werd over twee lokalen, één Bijlage D. 15 bestemd voor leslokaal en één voor labora torium. Het natuurkunde lokaal ondergino- geene wijzigingen; zoolang echter geene beslissing genomen is omtrent eene eventueele uitbreiding van het gebouw, zal hierin wel moeten worden berust. De toestand der privaten en urinoirs bleef onvoldoende; wat die op de bovenverdieping betreft zal het door gebrek aan ruimte wel onmogelijk blijken, eene afdoende verbete ring aan te brengen, met die welke zich beneden bevinden, is het anders gesteld. Hier kan door een uitbouw op de plaats zeer goed in de behoefte worden voorzien, a bhjft de Commissie het aanbrengen van' closets het meest gewenscht achten; tevens zou dan eene vestiaire met toebehooren voor de vrouwelijke leerlingen gemaakt kunnen worden inrichting, die thans ten eenenmale ontbreekt. Ook in het afgeloopen jaar werd weder vee hinder van het straatrumoer in de Waterstraat ondervonden, te erger waar het njfuigverkeer toegenomen is. Een voorstel van een der raadsleden bij de behandeling der begrooting voor 1909 gedaan om gelden voor de verbetering der bestrating uit te hekken werd helaas afgestemd. De Com missie blijft dus op voorziening in deze aandringen en spreekt den wensch uit dat C "tl Zfal< in den Gcmeenteraad met 'ernst worde behandeld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 113