~Z2.0' Bijlage D. 12 1 mannelijke wordt geplaatst in eene admi nistratieve betrekking in Indië. 1 n wenscht 't volgend jaar toe latingsexamen tot de K. M. A. te doen. 1 nog niet bepaald. De leerlingen der vierde klasse G. Britt en W. C. Muller slaagden bij liet toela tingsexamen tot de Cadettenschool te Alkmaar, de laatste met no. 1 voor het leger O. Indië. Verorde- De verordening op de regeling van het mngen. Middelbaar Onderwijs binnen de gemeente Zutphen onderging eene belangrijke ver andering; de voornaamste aangebrachte wijzi gingen zijn: Het toelatingsexamen tot eenige klasse is niet meer verplicht, zoodat ook leerlingen op getuigschrift tot de school kunnen worden toegelaten een leerling, van wien blijkt dat hij het onderwijs niet kan volgen, kan van de school verwijderd worden een leerling mag alleen met bijzondere vergunning voor de derde maal het onder wijs in dezelfde klasse volgen; de bevordering tot hoogere klassen berust uitsluitend bij de vergadering van leeraren. Aan de verordening regelende de bezol diging van de leeraren aan c!e Hoogere Buigerschool te Zutphen, werden eenige bepalingen toegevoegd, betrekking hebbende Bijlage D. 13 op de vergoeding voor zoogenaamde labo ratorium-uren en voor extra-lesuren in ge val van ziekte of vacature. De verordening op de heffing en invor dering van het schoolgeld aan de inrichtin gen voor Middelbaar Onderwijs te Zutphen onderging eenige wijzigingen van uitsluitend redactioneelen aard. Programma. Programma en leerplan bleven ongewijzigd. Na het vertrek van den tijdel ijken leeraar I. H. NORT is het onderwijs in de wis- en natuurkundige vakken, thans als volgt over de verschillende leeraren verdeeld. Dr. J. W. Lem, Trigonometrie en Kos- mographie. J. A. SURINQAR, Meetkunde. H. F. C. BOS, Stelkunde. J. J. STOEL, Werktuigkunde en Natuur kunde. Hiermede is het groote voordeel verkregen, dat thans elk vak door de geheele school slechts aan één leeraar is opgedragenvoor de laatstgenoemde twee leeraren is echter het maximum aantal lesuren, dat hun mag worden opgedragen, vrijwel bereikt. Voor de overige leeraren is de toestand in dit opzicht onveranderd gebleven. Gebouw. De gewone herstellingen hadden geregeld plaats. De waterleiding met de noodige afvoerinrichtingen werd aangebracht in de verschillende, daarvoor in aanmerking

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 112