Bijlage B. 22 1. Het water uit een pomp behoorende bij eenige woningen in de Beekstraat, dit water is bevonden onge schikt te zijn voor drinkwater. De eigenaar heeft de woningen aan de waterleiding doen aansluiten. 2. Het water uit een pomp op de Haytinksplaats, welk water eveneens ongeschikt is geoordeeld als drinkwater. De eigenaar is door Burgemeester en Wethouders aan geschreven de pomp te sluiten en voor goed drinkwater te zorgen. Hieraan is nog niet voldaan. Voorts heeft de heer Behrens in opdracht van de Com missie het water van 23 openbare pompen onderzocht. De resultaten van het onderzoek met uitvoerige conclu sie is aan het einde van het jaar ingekomen en bij de Commissie nog in behandeling. HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. De in 1903 door Burgemeester en Wethouders toege zegde verordening op den verkoop van levens- en genot middelen kwam in den loop van dit jaar nog tot niet stand. Met den Directeur van de Zutphensche Melkinrichting heeft eenig geschrijf plaats gehad over het in den handel brengen van zoogenaamde „Gezondheidsmelk." Zooals uit het, in het jaarverslag van 1906 opgenomen, rapport over een bezoek aan den stal, waarvan de melk betrokken wordt blijkt, was de inrichting nog niet gereed toen reeds met levering der melk begonnen was, Bijlage B. 23 Met mede te deelen en uiteen te zetten wat was gedaan en geconstateerd, achtte de Commissie harerzijds de zaak beëindigd, waarom op later in de Zutphensche courant geplaatste stukken niet is geantwoord. Wegens het voorkomen van gevallen van mond- en klauwzeer in den omtrek van Zutphen, is per advertentie tegen het gebruik van ongekookte melk gewaarschuwd. In het genootschap ter beoefening van natuurkundige wetenschappen heeft de heer Quadekker uit Nijmegen een belangrijke lezing gehouden over Melk. Op uitnoodiging van het bestuur van het Genootschap hebben eenige leden der Commissie deze lezing bijgewoond. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Door Burgemeester en Wethouders van Zutphen is den 7den Juli 1907 een ontwerp tot wijziging van enkele arti kelen der Politieverordening om advies ingezonden. Voorgesteld wordt in de algemeene politieverordening op te nemen eenige bepalingen, waardoor het mogelijk wordt kinderen lijdende aan mazelen, kinkhoest, besmette lijk hoofdzeer, schurft, besmettelijke oogziekte, bof, water pokken, roode hond, vierde ziekte, besmettelijke huid- en haarziekte en wondroos van de scholen te weren, terwijl kinderen en onderwijzers uit een gezin, waarin mazelen of vierde ziekte voorkomen, de school niet mogen bezoeken. Bij schrijven van 6 Juli 1907 is geadviseerd de zooge naamde vierde ziekte niet in de verordening op te nemen. Wordt hier de vierde ziekte officieel aangenomen, dan

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 99