Oö Bijlage B. 20 Staatscourant van 18 Juli, waarin zijn opgenomen de voor schriften bedoeld in artikel 1 van het Koninklijk Besluit van 29 Juni 1907 (Staatsblad No. 155) betreffende de middelen en de wijze van ontsmetting. De Commissie heeft het gemeentebestuur gewezen op den hinder, welke de ingezetenen ondervinden van de verontreiniging der straten door het groot aantal losloopen- de honden, terwijl ook dikwijls honden worden aange troffen, die lijdende zijn aan een vorm van schurft, welke ook op den mensch kan worden overgebracht. De door de Gemeente aangestelde Ontsmetter H. J. Smallegoor heeft in 1907, elf ontsmettingen verricht en wel: Ontsmetting van het rijtuig bestemd tot vervoer van besmettelijke ziekten3 maal Ontsmetting van scholen en openbare gebouwen 0 Ontsmetting van particuliere woningen 8 Totaal 11 maal De ontsmetting betrof: 3 maal Roodvonk 1 Kanker 1 Febris typhoïëa 3 Tuberculose Bovendien is eenmaal voor het uitstoomen van kleeren en eenmaal voor het vernietigen van kleeren en beddegoed van de hulp van den Ontsmetter gebruik gemaakt. De materialen bij den Ontsmetter in gebruik, worden thans geborgen in een der lokalen van de oude Latijnsche school. Het rijtuig tot vervoer van besmettelijke zieken bestemd is driemaal gebruikt. Bijlage B. 21 HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Onbemiddelen kunnen met machtiging van Burgemeester en Wethouders kosteloos in het ziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. Naar is vernomen hebben Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis besloten geen lijders aan tuberculose in het tweede en derde stadium meer op te nemen. De Gezondheidscommissie hoopt, dat deze maatregel, vooral ten opzichte van onbemiddelde patiënten niet wordt doorgevoerd. Een, zij het ook tijdelijk, verblijf in een ziekenhuis is van zeer veel waarde en voor den patient en in het alge meen voor den strijd tegen de tuberculose. In het ziekenhuis toch wordt geleerd hygiënisch te leven zoowel voor zich zelf als voor de omgeving. De Commissie acht het genomen besluit, hetwelk vooral de stads-patienten zal treffen, een groote schrede achter waarts in den strijd tegen de tuberculose. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der drinkwaterleiding heeft geregeld om de twee maanden plaats gehad. De resultaten van dat onderzoek als bijlage IV opgenomen, geven geen aanleiding tot opmerkingen. In opdracht van de Commissie is door den heer Behrens, apotheker alhier, onderzocht:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 98