Bijlage B. 18 van den Arbeid te Arnhem aan Burgemeester en Wet houders, dat de voorwaarden ingevolge het advies van de Gezondheidscommissie ontworpen, betreffende stofverwijde- ring en privaat-ventilatie, niet strekken tot wegnemen van hinder voor de omgeving, doch onderwerpen behandelen, welke krachtens de Veiligheidswet zijn geregeld en waarop het toezicht uitsluitend aan de bij die wet aangewezen ambtenaren is opgedragen. De beide aangelegenheden be- treffenvolgens den Inspecteur van den Arbeid niet de Volks gezondheid, maar de bescherming van arbeiders in fabrieken, weshalve de Gezondheidscommissie met dit gedeelte van haar advies hare bevoegdheid heeft overschreden. Op verzoek der Commissie heeft de Hoofdinspecteur als zijne meening medegedeeld, dat bij het uitbrengen van advies in zake de Hinderwet rekening te houden is met het tweede gedeelte van artikel 1 b der gezondheidswet en zich diensvolgens te onthouden van het geven of aan raden van voorschriften, die feitelijk de bescherming der arbeiders ten doel hebben. Na uitvoerige besprekingen heeft de Commissie ge meend zich bij dit gevoelen te moeten neerleggen. HOOFDSTUK VII. Ziekten. Bij de Commissie zijn de volgende gevallen van be smettelijke ziekten aangegeven: 1. Aziatische cholera 0. 2. Typhus exanthematicus 0. 3. Febris typhoidea 1 (in 190Ö 7.) 4. Pokken 0. Bijlage B. 19 5. Roodvonk 3 (in 1906 2.) 6. Diphteritis 2 (in 1906 4.) 7. Dysenterie 0. 8. Pest 0. 9. Gele koorts 0. 10. Meningitis cerebro spinalis epidemica 0. De gevallen van Roodvonk en Diphtheritis verdeelden zich als volgt: Januari 1 Roodvonk 0 Diphtheritis Februari 1 1 Maart 0 0 April 0 1 Mei 0 0 Juni 0 0 Juli 0 0 Augustus 0 0 September 0 0 October 0 0 November 1 0 December 0 0 Door den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid zijn toegezonden eenige exemplaren van de door den centralen Gezondheidsraad samengestelde wenken bij het voorkomen van buiktyphus (febris typhoidea.) De Centrale Gezondheidsraad heeft den Minister van Binnenlandsche Zaken in overweging gegeven de ver spreiding der „Wenken" bij de gemeentebesturen aan te bevelen. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben aan de Commissie gezonden een overdruk uit de Nederlandsche

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 97