JQ Bijlage B, 16 Hooge, frissche en luchtige lokalen ontbreken geheel. Slechts het lokaal als werkplaats in gebruik, kan eenigszins als voldoende in aanmerking komen. Vooral de lokalen zijn zeer laag van verdieping. Het gebrek aan licht heeft men gedeeltelijk verholpen door lichtkokers aan te brengen. Geheel voldoende kan echter de dagverlichting niet genoemd worden. De privaten en urinoirs, hoewel er vrij zindelijk uitziende, waren niet alle stankvrij en onvoldoende in getal. Hierin verbetering te brengen is wenschelijk. B. Fabrieken en werkplaatsen. Ingevolge de Hinderwet is door de Commissie in de volgende gevallen advies uitgebracht. 1. Het uitbreiden van werkplaatsen en het vervangen van den bestaanden gasmotor van 53/4 P.K. in een perceel aan de Groenmarkt no. 17 en Heukestraatje no. 5. 2. Het in werking brengen van een gasmotor in perceel Vischpoortplein no. 9. 3. Het plaatsen en in gebruik nemen van een zuig gasmotor van 35 P.K. met generator enz. in perceel Beukerstraat no. 5. 4. Het oprichten van een slachtplaats voor vee in het perceel Bornhovestraat no. 41. 5. Het oprichten van een mineraalwaterfabriek en fles- schen spoelmachine gedreven door een gaskraclitwerktuig van 4 P.K, in het perceel Oude Wed no. 7. Bijlage B. 17 6. Het plaatsen van een gasmotor van 4 P.K. in een perceel aan de Lievenheersteeg. 7. Het in gebruik nemen van een gasmotor in een werkplaats Donkeresteeg no. 61. 8. Het oprichten van een koperslagerij en gasfitters- werkplaats in perceel Waterstraat no. 47. 9. Het in gebruik nemen van een gasmotor in een werkplaats Bakkerstraat no. 17. 10. Het uitoefenen van een smelterij van was in het perceel Bakkerstraat no. 8. 11. Uitbreiding van een stoomhoutzagerij aan den weg naar Emmerik no. 6. 12. Uitbreiding eener wasch- en strijkinrichting aan den Warnsveldschen weg. 13. Het maken eener machinale inrichting, die gedreven zal worden door een gasmotor van 14 P.K. aan den Deventerweg. Bij no. 11 heeft de Commissie in overweging gegeven, om bij het verleenen der vergunning voorwaarden te stellen tot verwijdering van stof in het nieuwe fabriekslokaal, door het aanbrengen van ventilatiekokers met zuigkappen, als mede tot ventilatie van het in te bouwen privaat voor arbeiders. Naar aanleiding hiervan schreef de Inspecteur

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 96