Bijlage B. 14 genoemde woningen onbewoonbaar te verklaren en wat betreft de vijftien andere woningen te handelen overeen komstig art. 14 der woningwet. De eigenaren der woningen, die ter verbetering zijn aan gewezen, zijn ingevolge besluit van Burgemeester en Wet houders aangeschreven, om binnen een maand de aange geven verbeteringen te bewerkstellingen. Aangezien geen der eigenaren binnen den gestelden termijn de noodzakelijke herstellingen had aangebracht, zijn ook deze woningen bij besluit van den Raad van 29 Juli 1907 afgekeurd, zoodat in het afgeloopen jaar 28 woningen onbewoonbaar zijn verklaard. Al deze woningen zijn door de bewoners ontruimd. Met het onderzoek naar den toestand der woningen heeft de Commissie ook nagegaan het aantal leegstaande woningen, ten einde hiermede bij de afkeuring eenigszins rekening te kunnen houden. Er bleken een aantal woningen leeg te staan. Tot de werkzaamheden van de Commissie behoort ook het uitoefenen van toezicht op het bouwen van nieuwe woningen en het voor het geheel of gedeelte vernieuwen van woningen. De bouwaanvragen worden aan de Com missie niet overgelegd, zoodat slechts tijdens en na den bouw kan worden gecontroleerd of de verordening wordt en is toegepast. Eene dergelijke controle, waar zeer veel tijd mee gemoeid is, was in het afgeloopen jaar on doenlijk. Bijlage B. 15 HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen, en getimmerten, niet vallende onder de woningwet, voer- en vaartuigen enz. Aan de voormalige Latijnsche school, als kazerne in gebruik geweest, is eene andere bestemming gegeven. Reeds zijn in de verschillende localiteiten ondergebracht: de Rijkslandbouwwinterschool, het bureau en laboratorium van den provincialen zuivelconsulent, de bewaarplaats der materialen in gebruik bij den gemeentelijken ontsmettings- dienst en van het rijtuig bestemd tot vervoer van besmet telijke ziekten, eene gelegenheid voor het geneeskundig onderzoek der publieke vrouwen, terwijl het voornemen bestaat er nog te vestigen het bureau met laboratorium voor vee- en vleeschkeuring. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. A. Scholen. In het verslagjaar is een bezoek gebracht aan de Kunst nijverheidschool. Ofschoon niet met een gewone school te vergelijken, meent de Commissie, dat het ook hier van belang is, dat de hygiënische eischen zooveel mogelijk worden in acht genomen. De school is gevestigd in een oud woonhuis aan de Waterstraat. Het is in gebruik genomen zooals het was en slechts die veranderingen zijn aangebracht, die met het oog op de ruimte en het licht onvermijdelijk noodig waren, zoodoende heeft men eene tamelijk bruikbare, doch ver van ideale inrichting verkregen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 95