Bijlage B. 10 raad ter sprake te willen brengen, ten einde maatregelen ter bescherming te beramen en casu quo de regeering daarop te wijzen. Een zelfde verzoek is aan den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid voor Noord-Brabant, Gelderland en Limburg gericht. 6. Door een bewoner van het Broederenkerkplein is geklaagd over stank van konijnen, die door een buurman gehouden werden in een kelder, ook loopende onder het door klager bewoonde perceel. Bij onderzoek bleek de klacht gegrondevenweler was niet veel aan te doen. Een verbod in de politieverordening was niet te vinden. Op aandrang van de Commissie is opruiming toegezegd, die evenwel op zich liet wachten, totdat eindelijk de konijnen houder verhuisd is. 7. Over een klacht van omwonenden over een plaatsje in de Beekstraat is aan Burgemeester en Wethouders geschreven. Ook hier weer de gewone klacht over mestverzamelingen, koeienstal en stank. De maatregelen ter verbetering voorgeschrevenzijn uitgevoerd, zij bestonden in: 1". den muur van den stal naar behooren en waterdicht te herstellen, zoodanig dat de belendenden geen hinder van doorsijpelend ier kunnen ondervinden. 2°. de bevloering der binnenplaats geheel op te breken en zoodanig te leggen en met afwaterende goten te voor zien, dat eene goede afwatering naar het aanwezige riool wordt verkregen. Voorts is onder verwijzing naar artikel 145 der politie- Bijlage B. 11 verordening medegedeelddat de mestverzameling ten spoedigste moest worden opgeruimd en slechts bij wijze van proef wordt toegestaan, de verzameling te hebben in eenen waterdichten ijzeren of gemetselden gesloten bak met houten of ijzeren deksel en voorzien van een water dichten gemetselden vloer. De opgegeven verbeteringen zijn aangebracht. 8. Aan de Haijtinkplaats staan tien woningen, bewoond door 42 personen. Deze woningen beschikken over twee privaten, die loozen op een daarachter gelegen, grooten- deels van hout gebouwden en overigens zeer ondichten beerput, in welker nabijheid zich eene groote mestver zameling bevindt. Op 2 of 3 Meter afstand is de welpomp, die uitsluitend in de drinkwaterbehoefte van de bewoners der woningen voorziet. De stortbak van de pomp wordt gebruikt tot het inwerpen van allerlei vuilnis, terwijl zich in de nabijheid meerdere putten bevinden, die het ter plaatse zeer vuile straatwater afvoeren. Het water uit de pomp is onderzocht en gebleken ongeschikt te zijn voor drinkwater. Burgemeester en Wethouders met dezen toestand in kennis gesteld, hebben de eigenaren aangeschreven, de noodige verbeteringen aan te brengen. Aan het einde van het jaar was daaraan nog geen begin van uitvoering gegeven. c. Verontreiniging van lucht (stank van fabrieken enz.) Ook dit jaar kwamen klachten voor over stank van lompenpakhuizen aan de Noorderhaven. Hieraan is door de eigenaren op verzoek der Commissie door opruiming te gemoet gekomen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 93