Bijlage B, 8 Bij besluit van den Gemeenteraad zijn de plannen aldus vastgesteld en deze thans in uitvoering. Bij schrijven van 13 Mei 1907 heeft de Commissie bij Burgemeester en Wethouders aangedrongen, dat de af sluiting van de Berkel, door den daarin gelegden dam aan den Berkelsingel spoedig zou worden opgeheven. De on- gewenschte toestand waarin de grachten kwamen, doordat de spuiïng geheel was opgehouden was reeds duidelijk waarneembaar en kon bij de toen heerschende warmte schadelijke gevolgen voor de Volksgezondheid opleveren. Deze afsluiting werd eerst in de maand Juni opgeheven. b. verzameling en afvoer van vuil (mestvaalten, goten enz.) 1. Naar aanleiding eener klacht over ernstige veront reiniging in het zoogenaamde Klooster tusschen Oudewand en Rijkenhage is aan Burgemeester en Wethouders van Zutphen een schrijven gericht, waarin gewezen wordt op den voor de Volksgezondheid nadeeligen toestand. Wegens gebrek aan behoorlijken afvoer, hebben ier uit zich aldaar bevindende stallen en mestvaalten en hemelwater het terrein als in een moeras herschapen. Ook door de politie is op grond van artikel 145 der algemeene politie-verordening een onderzoek ingesteld. Er is sedert eenige verbetering gekomen. 2. Bij schrijven van 11 Juni 1907 is Burgemeester en Wethouders gewezen op klachten over het verstopt zijn van riolen en rioolputten. De oorzaak daarvan moet vooral gezocht worden, dat bij het schoonmaken van straten en goten het verzamelde vuil in de rioolputten geveegd wordt. Bijlage B. 9 Ook is gewezen op verzamelingen van afval en vuilnis aan het Zwarte wegje; niettegenstaande de gemeente- reiniging eenige malen opruiming heeft gehouden ontston den deze verzamelingen telkens weer. 3. Door Burgemeester en Wethouders is onder de aan dacht van de Commissie gebracht een klacht over het vervuilen van eene woning aan de Oude Gasthuissteeg, zoodat de omwonenden er last van hadden. Met behulp van de gemeente-reiniging is de woning schoongemaakt. 4. Door Burgemeester en Wethouders is advies gevraagd over een vervuilde woning in de Groensteeg. Bij het door de Commissie ingesteld onderzoek bleek, dat de bewoners zelf bezig waren de woning schoon te maken. Geadviseerd is, dat de woning in zoodanig ver vuilden toestand verkeerd heeft, dat tusschenkomst zeer zeker gewenscht was, dat de bewoners echter zelf bezio- waren de woning te reinigen en derhalve diende nagegaan te worden of zulks voldoende uitwerking had gehad. De Commissie heeft er op gewezen dat naar hare meening de oorzaak der onreinheid in de eerste plaats moet worden geweten aan de verregaande onzindelijkheid der bewoners, maar mede moet worden gezocht in de zeer beperkte ruimte, waarin het gezin, bestaande uit G personen, leeft. 5. Door de Gezondheidscommissie te Baarn is aan den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid voor Noord- Holland en Utrecht een schrijven gericht over de stofplaag als gevaar voor de Volksgezondheid en verzocht dit onder- Werp |n eene vergadering van den Centralen Gezondheids. o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 92