Bijlage A. 6 danig geregeld, dat alle straten minstens eenmaal per dag geveegd worden; de hoofdstraten worden immer tweemaal per dag geveegd. De veegmachine blijft voortdurend goede diensten bewijzen. Voornamelijk de Havenstraat, waar dikwijls driemaal per week met de machine geveegd wordt, verkeert beslist in veel beter toestand dan vroeger jaren. Ook op de Nieuwstad, welke door het voortdurende mestvervoeren van de Cavaleriekazerne zeer dikwijls met mest bemorst wordt, bewijst de veegmachine goede diensten. Sproeien. Van den sproeiwagen moest dit jaar de slang ver nieuwd worden, de wagen is overigens in goeden staat. De tweewielige ton, waarvan in het vorige verslag gesproken werd, is zoo goed mogelijk voor sproeiton ingericht; er kon, doordat dit jaar nog al geen lang durige droogte gebracht heeft, voldoende gesproeid worden. Er werd voor het sproeien gebruikt: In Maart 1907 35 M3. 1906 M3. April 239.5 307.5 Mei 318.5 132 Juni 222 303 Juli 555 196 Aug. 664.5 288 Sept. 441 148 Oct. 19.5 Totaal 1907 2495 M3. 1906 1374.5 M3. Bijlage A. 7 Graswieden. Voor het graswieden op straten en pleinen werd ook dit jaar weder van den grasdooder gebruikt ge maakt; alleen op plaatsen waar goederen of eetwaren worden uitgestald wordt op de gewone wijze gewied. Voor particulieren werden door den reinigingsdienst tegen geringe vergoeding, ook reeds voetstraten op deze wijze van gras ontdaan en steeds met zeer gunstig resultaat. Het voortdurend wieden is dan geheel onnoodig. Sneeuwruimen. Dit jaar bracht slechts weinig sneeuw en bepaalde de dienst daarvoor zich tot het meer uitgebreid aan vegen der met dooiende sneeuw bemorste straten. Putscheppen. De aan de modderkarren aangebrachte verandering blijft voldoen; deze karren worden echter zeer oud waardoor veel repareeren noodig is. Ook blijken zij meer en meer voor dit werk te klein van inhoud te zijn. Te dikwijls moeten daardoor te kleine hoeveel heden naar de mestplaats gereden worden. Door het aanschaffen van een grooteren ijzeren wagen zal hier in zeker verbetering komen. Ophalen van slachtafval. Het ophalen van het slachtafval in de morgenuren bleef beter voldoen dan des avonds. f) f> yy yy yy f) yy yy W yy yy ff yy yy yy y yy yy yy yy

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 85