Bijlage A. 4 H. Dammers Jr. 7 J. Bobbink 3 H. J. Barmentloo 1 Totaal 11 bespanningen. De voortdurende klachten over en ongenaamheden met deze huurbespanningen zijn te bekend om hier nogmaals te worden herhaald. Verschillende plannen zijn rijpelijk onderzocht en overwogen en hoewel de Commissie wist, dat er eenige risico verbonden is aan haar voorstelom de bespanningen in eigen beheer te nemen, moest zij dit voorstel wel handhavenomdat het haar de meest geschikte oplossing scheen tot het verkrijgen van eene goede uitvoering van dezen dienst, te meer daar ook finantieel geen hoogere uitgaven van de gemeente gevorderd worden. Door het in Januari 1908 genomen raadsbesluit zullen de bespanningen in eigen beheer genomen worden en wenscht de Commissie in het volgende verslag meer uitvoerig hierop terug te komen. Verzamelen van faecaliën. a. Wisseltonnenstelsel. Het verwisselen der privaattonnen is thans in hoofd zaak voor één uur v.m. afgeloopenslechts enkele buiten de stad gelegen huizengroepen als: rond de Noorderhaven, de Vischpoort en de Hoven, werden nog in den namiddag verwisseld. Getracht wordt den dienst zoodanig te regelen, dat ook de twee eerst- Bijlage A. 5 genoemde gedeelten in den voormiddagdienst opge nomen kunnen worden. Op 31 December 1907 stonden uit: in gemeente gebouwen 14 tonnen. politie 7 rijks 66 gestichten 64 scholen 142 woningen, werkplaatsen enz. 3188 Er werden door verhuizingen, vertrek uit de ge meente enz. ingenomen 354 tonnen en geplaatst 397 tonnenzoodat het aantal uitstaande tonnen vermeer derd is met 43. b. Beerputten. Er werden dit jaar 50 beerputten geledigd. Met voldoening wijst de Commissie op het Raads besluit, waarbij gelden beschikbaar gesteld werden tot het aanschaffen van een luchtpomp met toebehooren, waardoor het in het vervolg mogelijk zal zijn de beer putten pneumatisch te ledigen. Verzamelen van liaardasch en vuilnis. De in het vorige jaar ingevoerde wijze van ver zamelen van liaardasch en vuilnis (n.l. het om den anderen dag ophalen) blijft zeer goed voldoen en heeft door de geheele stad slechts in den voormiddag plaats. Straatreiniging. Aan het schoonhouden van straten en pleinen wordt de meeste zorg besteed. Deze dienst is thans zoo-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 84