Bijlage A. 2 De uitkeering volgens liet Werkliedenreglement was dit jaar weder hooger dan vorige jaren, zoodat voor 1908 deze post hooger geraamd is. Er werd uitgekeerd: Voor verlofdagen157,20 vrijaf, wegens huwelijk enz. 15,65 ziekte336,56 ongevallen„31,71 Totaal 541,12 De arbeider K. H. Dekker was den 31 sten Maart 50 jaar in dienst der gemeente; hij is met bijzondere vermelding op den lsten April ontslagen en op pensioen gesteld. De nieuwe kleeding bleef uitstekend voldoen; ook het ontvangen en onderhouden der lederen schouder lappen voor de tonnendragers werd door dezen zeer op prijs gesteld. Voor de wintermaanden ontvangen de werklieden nu een korte jas, van dikkere stof, waardoor zij ook tegen de ruwere weersgesteldheid beschut zullen zijn en dus hunne werkzaamheden ook in het koude jaar getijde behoorlijk zullen kunnen verrichten. Inrichtingen* De nieuw gemaakte beerput blijft goed voldoen. Op sommige tijden doet zich nog behoefte aan beer- bergruimte gevoelen, voortspruitende uit het feit, dat nu geen beerstoffen meer wegvloeien en er dus veel meer beer voor den verkoop aanwezig is. Bijlage A. 3 De noodige reparatie aan de gebouwen had op de gewone wijze plaats. Door het overbrengen van de loods van de oude gasfabriek naar de mestbergplaats is eene uitstekende ruimte verkregen voor het onder dak brengen van de wagens; deze loods is dicht bij de tonncnwaschloods geplaatst, teneinde het mogelijk te maken een gedeelte daarvan in te richten tot tonnenwaschloods, indien de behoefte zulks dringend noodig mocht maken. Het gebouwtje, dat thans nog daarvoor gebruikt wordt is te klein en laat een behoorlijk reinigen en desinfec- teeren der tonnen en wagens niet toe, terwijl door het heen en weer brengen der tonnen van de stort plaats naar het gebouwtje veel tijdverlies plaats heeft. Waar het streven voorzit om het verwisselen der tonnen in hootdzaak in den voormiddag te doen plaats hebben is dit tijdverlies natuurlijk hinderlijk. Om dezelfde redenen als in het vorige verslag ge zegd worden geene kostbare voorstellen gedaan tot verandering of verbetering op de mestbergplaats, doch alleen het oog gehouden op de meest dringende behoeften. Zoo is b.v. eene verbetering der bestrating dringend noodig, daar deze meer dan slecht is. Bespanningen. De noodige bespanningen werden, evenals het vorige jaar, volgens de in 1905 gehouden aanbesteding geleverd door:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 83