132 in het afgeloopen jaar werden, krachtens de Hinder, wet, door ons de volgende vergunningen verleend: 1. Aan O. H. Jimmink, tot het oprichten van eene slagerij en rookerij in het perceel aan de Laarstraat No. 82. 2. de firma W. J. Thieme Co., tot het uit breiden van hare werkplaatsenbehoorende tot hare boek- en courantdrukkerij en boek binderij, en tot het vervangen van den be- staanden gasmotor door een nieuwen gas motor van 53/4 P.K. voor het in werking brengen van persen en andere werktuigen in hare inrichting aan de Groenmarkt No. 17 en het Heukestraatje No. 5. 3. H. D. Burgers, tot het in werking brengen van een gasmotor voor het drijven van druk persen in zijn zakkenplakkerij aan het Visch- poortplein No. 9. 4. J. Pijnappel, tot het plaatsen van een gasmotor van 3 P.K. voor het in beweging brengen van eene boterkneedmachine in den kelder van het perceel aan de Nieuwstad No. 10. 5. de firma D. L. van Elk Cr Zn., voor het in- gebruik nemen van een zuiggasmotor van 35 P.K. met generator enz. in de plaats van de bestaande stoommachine met stoomketel, om daarmede maalsteenen en andere werk tuigen in beweging te brengen in hare meel fabriek aan de Beukerstraat No. 53. 133 6. Aan H. R. Pieterse, tot het oprichten van een mineraalwaterfabriek en flesschenspoelmachine gedreven door een gaskrachtwerktuig van 4 P.K., in het perceel aan het Oude Wed No. 7- 7. de firma Wed. H. Portheine, tot het ingebruik nemen van een zuiggasmotor van 15 P.K., met generator enz., ter vervanging van het bestaande gaskrachtwerktuig, om daarmede in beweging te brengen een elevator, alsmede een sorteer- en een reinigingsapparaat voor granen, in haar pakhuis aan de Zuiderhaven. 8. de firma H. W. Maaldrink, tot het maken van een machinale inrichting, gedreven door een gasmotor van 4 P.K., in het midden gedeelte van het gebouw der leerlooierij aan de Lievenheersteeg No. 43, om daarmede ver schillende werktuigen, (een lederwals, een schorsmolen en een pomp) in beweging te brengen. 9. de firma J. A. Garvelink, tot het in gebruik nemen van een gasmotor, ten einde daarmede verschillende werktuigen in beweging te brengen in hare timmermanswerkplaats aan de Donkere steeg No. 61. 10. E. F. J. van Bruggen, tot het in gebruik nemen van een gasmotor van 7 P.K., ten einde daarmede verschillende werktuigen in beweging te brengen in zijne op te richten tim mermanswerkplaats in de Bakkerstraat No, 17,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 68