120 Gemeente: 3250,— voor kleigrond en 2300,— per H.A. voor zandgrond; van weiland: ƒ3100,— voor kleigrond en ƒ2100,per H.A. voor zandgrond. De huur bedroeg: 150,— 220,— voor bouwland (klei 100, 155, (zand.) 60,— 120,weiland (klei.) 60,— 85,— (zand.) Maatschappijen en genootschappen ter bevordering van den Landbouw. 1. Eene afdeeling Zutphen—Warnsveld van de O elder sch-Over ijsselsche Maatschappij van Landbouw met 205 leden. De afdeeling werd opgericht den 25 April 1904 en begon niet 82 leden. Voorzitter is de heer S. A. K. Baron van Nagell te Warnsveld en Secretaris de heer M. G. A. Wennips te Zutphen. In 1907 werd door de Afdeeling te Warnsveld eene tentoonstelling op landbouwgebied gehouden, welke druk werd bezocht. Door de Afdeeling zullen voortaan geen stieren meer worden aangekocht, doch bepaald dat aan de stieren, (hoogstens 4) die bij de Provinciale Stieren keuring het hoogst aantal punten verwerven25, premie zal worden toegekend, mits de eigenaren zich schriftelijk verbinden tot het nakomen der voorwaar den, aan het houden van dekstieren verbonden. 2. Eene landbouwersvereeniging „Zutphensche Boerenbondmet 68 leden. De heer J. Memelink is Voorz. en de heer J. C. Weijers, Secretaris, 121 De afdeeling Zutphenvan de Ne der l. Mij van Tuinbouw en Plantkunde. Zij telt 43 leden. Het Bestuur bestaat uit de hh.: R. Wigman, Voor zitter, D. A. Bos, Onder-Voorzitter, K. M. Houtaar, Secretaris, H. J. Westendorp, Penningmeester en J. M. Nengerman. In den loop van het jaar werd besloten om een Tuinbouwwintercursus te doen geven, waarvoor een subsidie van het Rijk werd verkregen. Aan dezen cursus, loopende van October tot April, namen deel 14 leerlingen. Het onderwijs werd gegeven in een der lokalen van de H. B. School door de hh.: W. F. A. Grimme te Appeldoorn, M. J. Pieper te Wage- ningen en H. J. Schreurs te Roosendaal bij Velp. De lessen werden geregeld bijgewoond door een der leden van het Bestuur of een der leden van de daartoe benoemde Commissie van Toezicht. Zij wor den gehouden gedurende drie avonden per week. Lezingen werden gehouden door den heer E. H. J. Cunaeus, wandelleeraar der Maatschappij, wonen de te Leiden. De zeer interestante voordrachten over kamerplantenover hybridiseeren en over het trekken van heesters, vonden slechts matige belangstelling. De tuinlieden Vereeniging „Steunt elkander," op gericht 21 Januari 1903. De heer J. D. C. Visser is Voorz. en de heer B. W. Roelofs, Secretaris. Deze vereeniging stelt zich in hoofdzaak ten doel den bloei van land- en tuinbouw te bevorderen door het doen houden van voordrachten en aankoop van zaden en mest en kunstmest, bij groote partijen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 62