108 Vereeniging „Pictura," welke zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen, door het geven van kunstbe schouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Genootschap ter beoefening van natuurk. wetenschap pen (Physica) en Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid, waar van op bladz. 103 wordt gesproken. HOOFDSTUK X. Armwezen. De toestand van de behoeftige klasse was in het algemeen, door den strengen winter, niet gunstig. De bedeeling der huiszittende armen vorderde weder veel zorg van de liefdadige instellingen. Aan alle aanvragen om ondersteuning kon niet worden vol daan. De Burgerlijke Gemeente gaf weder onder stand aan behoeftigen, meest in den vorm van huishuur en tevens voor verpleging bij ziekte. Ter voldoening aan art. 179/r der Gemeentewet, werden door ons, op onderscheidene tijdstippen, de in deze Gemeente aanwezige godshuizen en andere instellingen van weldadigheid, waarover het toezicht aan liet Gemeentebestuur is opgedragen, bezocht. 109 Tot bizondere opmerkingen dienaangaande gaven die bezoeken geene aanleiding. Instellingen van Weldadigheid enz. Over de onderscheidene instellingen van weldadig heid deelen wij U het navolgende mede. Sint Anthony Groote Broederschap. Het Bestuur bestond op 31 December uit de volgende leden de heer A. J. W. van Doorninck, Olderman, Voorz. F. H. Umbgrove, Jhr. C. van de Merwede Quarles van Ufford, B. A. Albers, Gildemeester. C. G. Lagerweij, In dit jaar overleed de heer W. C. M. R. Baron van Heeckeren van de Heest, Olderman. Als Rentmeester was werkzaam de heer H. W. Hasselo, als amanuensis de Heer H. W. Driessen en als Gildeknecht J. Zwanepol. De bevolking van het Ruitershofje bestond, einde 1907, uit: 8 gehuwden, 6 ongehuwden, 20 weduwen samen 34 personen. Op 31 Dec. 1907 bedroeg het getal bedeelden 150. Aan ieder bedeelde werd elke week uitgereikt 2 K.G. brood2h hectogram boter en voorts 5 maal 's jaars 0,5 K.G. spek. Bovendien werd aan de bewoners van het Ruitershofje turf en gruis verstrekt en op Sint Barbara 4,— in geld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 56