102 2e. Bestaan alhier Christelijke Normaallessen, uit gaande van de Vereeniging „Christelijke Normaal lessen te Zutphen." In de 4 bestaande klassen zijn ingeschreven: 24 mann. en 18 vrouw, kweekelingen. Directeur de heer H. F. Oangel. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink (Warnsveld) in Ned. Taal en vioolspel; door D. Eskes (Eefde) in Zingen en Teekenen; door H. F. Oangel in Ned. Taal, Lezen, Schrijven, Heilsleer, Bijb. Aard- rijksk. en Bijb. Archeologie; door H. O. van der Kooi in Rekenen, Kennis der Natuur (Phys., Plant en Dierk.) en Teekenen; door G. W. Ormel in Re kenen, Aardrijksk., Bijb. Gesch. en Paedagogiek; door J. A. Steinz in Natuurk. (Physica), Plant- en Dierk. en Zang; door A. de Zeeuw in Vad. Gesch., Algem. Gesch., Wisk., Vormleer en Franschdoor Mej. H. H. van de Meene in Nuttige Handwerken. De lessen worden gegeven in de school van den heer De Zeeuw. 5 mann. en 2 vrouw, leerl.; Geslaagd in 1907: voor de Nutt. Handw. uit de 3e kl. de 3 vrouwel. Subsidiën of bijdragen voor de opleiding zijn niet verleend. IV. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. Ten opzichte der Burger-Avondschool en der Hoogere Burgerschoolverwijzen wij naar het hierachter gevoegd 103 verslag (Bijlage D) der Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs. Van het Rijk werd ten behoeve der H.B. School een subsidie van 10000,ontvangen. Het schoolgeld bracht op: Op de Burger-Avondschool 322, Op de Hoogere-Burgerschool 8917,50 Totaal 9239,50 Het totaal der uitgaven bedroeg 44476,16 Bij Kon. Besl. d.d. 3 Maart 1906, No. 35, werd op verzoek Uwer Vergadering, aan deze Gemeente, tot September 1912 ontheffing verleend van de verplichting tot het oprichten eener Burger-Dagschool. Ten opzichte der van wege de Geldersche Vereeni ging voor Kunstnijverheid opgerichte Kunstnijverheid-, Vak- en Teekenschool, alsmede der gemeentelijke Tee- kenschool, verwijzen wij naar de hierachter gevoegde verslagen (Bijlagen 1 en D.) In 1907 werd alhier gevestigd eene Rijkslandbouw- winterschool. (Zie pag. 36 en 37 hiervoren.) Scholen voor de zeevaart, gestichten voor doof stommen en blinden zijn in de Gemeente niet aan wezig. V. Verdere scholen van bizonderen aard en strekking. Zangscholen. Volkszangschool, in 1852 door „het Nut" opgericht,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 53