90 Tot korte oefening16 Ingeschreven in de Gemeente, waarnaar het aandeel is berekend157 Ingelijfden bij de landmilitie37 Ingelijfden bij de zeemilitie geen. b. Schutterij. Ten gevolge der opheffing der schutterij werd bij Kon. besluit van 9 October 1907, No. 24, eervol ontslag verleend aan D. J. BOSMAN, als Kapitein- Commandant, Dr. E. J. W. Holleman, als Officier van Gezondheid 2e klasse, H. ROELOFSZ, als Kapitein, Mr. B. H. DRIJBER, als le Luitenant, en Jhr. Mr. G. W. VAN TETS, als 2e Luitenant, terwijl bij Kon. besluit van 25 Nov. 1907, No. 86, eervol ontslag werd verleend aan Mr. M. ROM COLTHOFF, als auditeur bij den Schuttersraad. De nog aanwezige wapens, ledergoed enz., werden naar de Rijks magazijnen teruggezonden en het vaandel der Schutterij naar het Stedelijk Museum overgebracht. Voor het voorbeidend militair onderricht in den afgeloopen winter alhier gehouden, hebben zich 47 jongelieden aangemeld. Een lokaal der Hoogere Burgerschool in de Waterstraat is afgestaan voor het theoretische gedeelte der oefeningen en de Gymna- stiekschool voor het practische gedeelte. In deze Gemeente bestaan de volgende Scherp- schuttersvereenigen 91 1. De Vereen/ging „Gelria," opgericht in 1885. Zij telt 25 leden. De schietoefeningen werden gehouden van 1 April ulto. September, met zeer bevredigende uitkomsten. Oefeningen in het exerceeren en schermen werden niet gehouden, daar de leden hoofdzakelijk bestaan uit hen, die vroeger bij het staande leger of de schut terij hebben gediend. Aan wedstrijden werd niet deelgenomen. 2. De Vereeniging Neêrlands-Koningopgericht in 1856. Het aantal leden bedraagt 16. Van Mei tot Augustus werden eenmaal per week oefeningen in het schijfschieten gehouden op de baan aan „de Laatste Stuiver" onder Gorssel. Oefeningen in den wapenhandel, waarvoor geringe belangstelling werd getoond, werden niet gehouden, men legde zich alleen toe op zuiver schieten. De belangstelling in de oefeningen is evenwel zeer gering, en waarschijnlijk zal de Vereeniging in 1908 worden opgeheven. 3. De Vereeniging „Koningin Wilhelminavan den Ned. Bond van Oud Onderofficieren, afd. Zutphen en omstreken, opgericht in 1899. Zij telt 7 bestuurs leden en 120 leden, waarvan gemiddeld 50 aan de schiet oefeningen hebben deelgenomen en zijn verdeeld als volgt: 20 scherpschutters, 18 klasse B, 12 klasse A. Van 1 April tot 1 Oct. werden oefeningen gehouden aan het fort de Poll. Winteroefeningen met de buks hadden niet plaats, wegens gebrek aan localiteit.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 47