78 De ontsmetting geschiedt met de meeste zorg door toepassing van formalin verdamping. Van eeri lijder aan Tuberculose werd het lijf- en beddegoed verbrand, terwijl van een ander het lijf goed in den ontsmettingsoven van het Ziekenhuis werd ontsmet. De inrichting van een keurlokaal voor publieke vrouwen, door de ontruimiug van het bestaande in het Ziekenhuis noodig geworden, werd hiervoren reeds gemeld. Verder verwijzen wij U naar de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen, ten opzichte der Volkshuisvesting, (Bijlage Ba), het verslag der Gezond heidscommissie (Bijlage B) en de verslagen der Com missie in zake de Oemeentereiniging en betrekkelijk de Waterleiding (Bijlagen A en L.) b. Heerschende ziekten. In 1907 kwamen voor 2 gevallen van Diphtheritis, 3 gevallen van Roodvonk en 1 geval van Febris ty- phoïdea. In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekten voorts gezorgd dat riolen en uitmondingen van grachten geene scha delijke uitwasemingen konden verspreiden. c. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan drie begraafplaatsen, n.I, 79 eene Algemeene Begraafplaats aan den Warnsveld- schen weg, eene Bijzondere Begraafplaats voor Roomsch-Catho- lieken, aan den Warnsveldschen weg, en een Bijzondere Begraafplaats voor Israëlietenaan den Vierakkerweg. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de begraafplaatsen ter aarde besteld: Op de algemeene Begraafplaats 229 Begraafplaats voor Roomsch-Catholieken 55 Israëlieten 9 Totaal 293 De begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoeften. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door Provisoren van het Oude- en Nieuwe Gasthuis ingediende verslag over 1907, ontleenen wij het volgende: Ziekenhuis. In het Ziekenhuis, inbegrepen het daarbij behoo- rende Lazareth, werden gedurende 1907 verpleegd 215 mannen en 202 vrouwen, totaal 417 patiënten, met 15731 verpleegdagen. Van deze 417 patiënten werden ingevolge artikel 31 van het Reglement, 150 mannen en 125 vrouwen, te zamen 275 patiënten, met 13182 verpleegdagen, gratis verpleegd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 41