72 de Gemeente en bij vergunning nog 400 M3. door een particulier verwijderd en niettegenstaande dat, wordt bij lagen waterstand steeds door de schipperij geklaagd. Het zand werd gebruikt voor de ophooging van terrein en aanvulling der oude gaskuipen. De spuiïng der Binnengracht geschiedde geregeld en op voldoende wijze. De kosten hebben bedragen 1382,75. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden, welk onderhoud hoofdzakelijk bestond in het geregeld afmaaien der grasperken knippen en afsteken der graskanten, schoffelen en opharken der padenschoonhouden van de heester- perken, met inbegrip van inplanten van nieuwe hees ters, conifeeren, en vaste of overblijvende planten, het steken, vervoeren en leggen van eenige honderden meters grasband langs de paden in het Coenenspark, in het Slingerboschlangs den Martinetsingelden Boompjeswalden Louisa-Singelhet Stationsplein en den Tadamasingel, alsmede het bemesten der gras perken met kunstmest en het opnieuw bezaaien of beplanten van de verschillende bloemperken. De bloemen hiervoor gebruikt werden voor een gedeelte in de Gemeentelijke kweekerij gekweekt en de overige bij inschrijving door de Zutphensche bloemisten geleverd. Uit de Gemeentelijke kweekerij werden betrokken 40 peppelenheesters voor inplanting langs den Vier- 73 akkerweg en de Tigchelkuilen en ongeveer 300 boomen, sier- en dekheesters en conifeeren, ruim 9000 voor jaarsbloemen en 4000 zomerbloemen en vaste of over jarige planten. Het nieuw verplante plantsoen in de kweekerij hield zich zeer goed. Het aantal broeiramen werd niet vermeerderd, ze werden echter alle geverfd, alsook de broeibakken, waarbij enkele gedeeltelijk werden vernieuwd. De oude bergloods voor matten en ge reedschappen werd gedeeltelijk gesloopt en een nieuwe houten loods gebouwd, met pannen gedekt, waarvan een gedeelte aan den zuidkant met oude ramen is dichtgemaakt, om zoodoende in het vervoig des winters daarin planten te kunnen bewaren. Voor aanplanting van peppels, langs slooten en landwegen werden 200 peppelenpooten aangekocht, welke geleverd werden door E. J. Barmentloo te Terwolde. De verschillende beplantingen hielden zich vrij goed. De jonge boomen langs den Warnsveldschen weg, de Rozegracht, op het Stationsplein, langs de Berkel- kade, den Graaf Otto-Singel, den Emmerikschen weg en den Marschweg bij de Gasfabriek werden alle ge snoeid. Het afkomende hout werd met nog enkele boomen, rijswaardenhout en wilgenhaar publiek ver kocht. De grasperken behoefden dit jaar maar enkele malen besproeid te worden, daar de grond door geregelden regenval voldoende vochtig bleef. De paden in het Coenenspark hebben weinig ge leden van overstrooming, daarentegen was de kleine

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 38