iï 70 Langs den linkeroever der Polbeek werd op 5 ver schillende plaatsen pakwerk met rijsbeslag gemaakt. De gezamenlijke kosten hebben bedragen/575,96i. Bruggen en duikers. Deze zijn de navolgende: 1. de groote IJsselbrug met brugwachtershuisje, 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze, 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaal straat. 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat 7. de brug over de Binnengracht bij de Manestraat, 8. de brug over de Binnengracht tusschen den Boompjeswal en de Polsbroek, 9. de Diezerbrug, 10. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaal straat, 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 12. de Berkelbogen, 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel, 14. de brug of duiker in den Buitensingel, 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven, 16. de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik, 17. de groote brug over de beek bij de weide Helbergen, 18. de kleine brug aldaar. 19. de Oostveensche brug, 20. de brug in den weg naar Tonden, 21. de duiker in den weg naar Laren, 22. de duiker in den landweg langs het Qallilée, 23. drie duikers in den Vierakkerweg, 24. twee duikers in den afweg, losplaats op de Lage Waarden. De IJsselbrug werd opnieuw geverfd, volgens open bare aanbesteding, door M. R. Evers, voor 1690, De brugdekken op de kleine spanningen verkeeren in minder goeden toestand en eischen groote her stellingen. Het ligt in de bedoeling telkens de meest noodige vakken geheel te vernieuwen en met de goede af komende materialen de overige te herstellen. De ondervinding heeft geleerd dat gecreosoteerde beukenblokjes als bovenbedekking het meest te ver kiezen zijn. De peilers van de Diezerbrug werden gedurende den lagen waterstand nagezien en hersteld. De gezamenlijke onderhoudskosten hebben bedragen 4362,73, waarvan voor de IJsselbrug 4127,30T Havens en Grachten. Ofschoon bij het Berkelwaterschapsbestuur de mee ning bestaat, dat door de toegepaste verbetering en voorziening der taluds en oevers, de oorzaak van den zandaanvoer op het benedengedeelte in onze Gemeente zal verminderen, is daarvan tot heden in de uitmonding langs den Houtwal nog weinig te bemerken en wordt daar voortdurend last van zand- nederzetting ondervonden. In den loop des jaars werden ruim 2500 M3, door

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 37