66 3. de sluis met pompkelder voor de bemaling der Lage Waarden, 4. de sluis op de Marscli in de Hel, 5. de twee sluizen in de Binnengracht, 6. het sluisje of de waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch, 7. het sluisje in de Berkelwandeling en de water keerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingelachter den tuin van Wigman, dienende tot spuiïng der gracht om en bij het Ziekenhuis, 8. de stuw tusschen Berkel en Hoofdgracht, achter school H, 9. de twee waterkeerende duikers in de Noorder havenstraat en in het Coenenspark, 10. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de vijf duikers met afsluitingen en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschen weg, van de gronden op het Galilee en van de gracht om de Begraaf plaats, 11. de 5 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en de Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater, 12. het sluisje in den zomerdijk aan den Enime- rikschen weg, in gemeenschap met Henny c.s., 13. de stuw in het riool achter het Gasthuis in de gedempte gracht tusschen den spoorweg en ter rein, verpacht aan de firma Uiterwijk, 67 14. de groote stuw in de Berkel bij de Nieuwstad en de Berkeloverwelving, 15. de stuw of keersluis in den mond der oude Haven 16. de afsluitingen van de duikers in de onderlaatsche of Vierakkersche laken 17. de schotbalken van den Emperduiker. De benedenstuw of keersluis in de Berkel zal moe ten worden nagezien en hersteld. De schoeiïng langs de Berkel achter de H. B. School werd voor een gedeelte vernieuwd. De onderhoudskosten hebben bedragen 1404,28. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens en andere bijbelioorende werken. De IJsselwaterstanden werden als gewoonlijk dage lijks waargenomen aan de Rijkspeilschaal en zijn ver meld op den hierbij gevoegden staat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 35