64 van Waterstaat en van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten werd door U 3 Juni besloten te berichtendat de Gemeente niet genegen is de kosten van den tunnelbouw, met subsidie van het Rijk en van de Exploitatiemaatschappij, voor hare rekening te nemen, maar zich houdt aan haar eenmaal gedaan aanbod van storting eener vaste bijdrage. Sedert dien werd van de zaak niets nader vernomen. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Deze zijn de navolgende Waterleidingen en beken: de oude IJssel en de Voorstondensche beek, de Hoendernesterbeek, de Tichelbeek, de Polbeek, de Berkel en de Laken buiten de voormalige Laar- en Nieuwstadspoortenvoor zooverre deze niet langs particuliere eigendommen loopen, de Berkel of Molenbeek binnen de stad, de Beek door de Varkensweide, de Gracht langs den Coehoornsingelverbinding tus- schen de Berkel en de Ziekenhuisgracht. De verschillende waterleidingen en beken werden naar behooren schoongemaakt en onderhouden en verkeeren over het algemeen in goeden toestand. Van den lagen waterstand werd gebruik gemaakt om de Polbeek van af het Lort de Pol tot aan den Spoorweg flink uit te diepen en schoon te maken en de oevers op verschillende plaatsen van rijsbeslag te voorzien ter voorkoming van verderen afslag. 65 De Voorstondensche beek werd schoongemaakt en uitgediept van af den Oosterspoorweg tot aan de weide „het Hooge Schier,'' evenals de waterleiding door de Uiterwaarden. (Plan tot verbetering spuiïng Buitengracht enz., waterleiding op de Marsch en aanleg nieuwe stuw werd hiervoren reeds gemeld). Omtrent de verbetering van het bovengedeelte der Polbeek hadden verschillende besprekingen en over leggingen plaats, echter tot heden zonder gevolg. Tot verkrijging van grond voor de demping der Lamme Berkel aan den Louise-Singelwerd aan de R. C. Gemeente vergunning verleend tot tijdelijke af damming der Berkel en uitdieping van den Berkel- bodem bij „de Ruïne" en de Berkelbogen, waardoor eene verbetering in den waterafvoer aldaar zonder kosten voor de Gemeente is verkregen. Gedurende den lagen Berkelstand werd ook de bodem tusschen de Ruïne en de Stuw zooveel mo gelijk geëgaliseerd en schoongemaakt door het op ruimen van de massa puin en afval door de belen- denden daar neergeworpen. De taluds van de Berkel bij de brug in den Coe hoornsingel werden hersteld en met eene perkoen- palenrij voorzien en bij de Berkelkogen met eenen gemetselden voetmuur. Sluizen en Stuwen. 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk, 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering der Oekensche beek,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 34