58 riool langs de Noordzijde van den Deventerweg, op 280 Mr. uit de brug, ombuigende door het weiland naar de Spoorgracht; b. het voor zooveel noodig verwijden en verdie pen van die gracht en van de aansluitende afwate- ringssloot naar den Heiduiker; c. het maken eener stuw in de Spoorgracht boven- strooms den uitloop van het genoemde riool en van een grondduiker of zinker onder de Buitengracht. Het eerstgenoemde riool dient tot afvoer van de perceelen langs Deventerweg en Kastanjeiaandoch wordt in verband met den zinker ook de afvoer van ai het rioolwater van het stadsdeel tusschen Hoofd gracht, Berkel en Buitengracht (CoehoornsingelRo zenhoflaan Jacob Damsingel en Deventerweg.) De spuiïng zal kunnen geschieden door inlaat van grachtwater door de bestaande duikers in Jacob Dam singel en Ziekenhuisgracht, uit de Berkel door den duiker in de Wandeling en door den nieuwen inlaat in de Buitengracht. Door de nieuwe stuw zal de Buitengracht op een vast peii van ongeveer 6 M, N.A.P. worden ge houden met een overlaat of beweegbaar gedeelte tot eventueel noodige verlaging van dat peil. De verbreeding en verdieping van de spoorgracht en van de verdere waterleiding bevorderen den ge- heelen afvoer naar de Polbeek en den ÏJssei. De aanleg wordt zoodanig geregeld, dat zooals boven gezegd, ook afvoer van de Kastanjelaan hier op kan geschieden. 59 Op de levering der benoodigde cementriolen en putten werd inschrijving gevraagd. Het leggen en plaatsen der riolen en putten werd in eigen beheer uitgevoerd en kwam voor het grootste gedeelte gereed. Met de eigenaars van de ter wederzijde van den Deventerweg gelegen bouwterreinen werden, vóór de goedkeuring hunner bouwplannen, onderhandelingen gevoerd en hun werd vergunning verleend de aan wezige sloten te dempen, de bermen voor hunne perceelen op te hoogen en in te richten tot rijweg, onder voorwaarde, dat voor hunne rekening de ver der benoodigde werken door de Gemeente zouden worden uitgevoerd. Daartoe behooren de rioleering, het verplaatsen der boomen en het maken der bestrate opritten. De rioleeringswerken zijn begrepen in de bovenge noemde spuiïngswerken langs den Deventerweg. Voor het maken der benoodigde opritten van en naar den Rijksstraatweg, werd door de Gemeente de vergunning gevraagd en verkregen van den Commis saris der Koningin. In verband met de demping der Lamme Berkel werd, zooais reeds hierboven is vermeld, een nieuw riool gelegd in den Louise-Singel. De levering der verschillende materialen geschiedde na gehouden inschrijving als voigt: Bij het stellen van dit verslag was het riool van af de brug tot de spoorgracht, benevens een tijdelijke dam als stuw zooverre gereed, dat geregelde spuiïng kan ge schieden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 31