56 Door den vrij langdurigen lagen waterstand en den daarmee in verband staanden lagen stand van het welwater, vorderden de pompen veel onderhond. De onderhoudskosten hebben bedragen f 245,68. Straten, pleinen en riolen. Voor rekening van derden werden tot het dichten en herstellen van sleuven en opgravingen, ook voor riolen en leidingen, bestraat: voor particulieren60 M2. voor de gasfabriek 575 voor de waterleiding 26S Verder werden aan herstellingen en herstrating op diverse plaatsen als: Kerkhof, Vischpoortstraat, Zuider haven, Berkelkade, Van Tilstraat, Boompjeswal, Ovcr- welving, Nieuwstad, Baggeroord, Warnsveldsche weg, IJsselkade bij de Marschpoortstraat, Deventerweg, Louise-Singel, Buitensingel, Korte Hofstraat, Broederen Kerkplein en Rijkenhagen bestraat of herstraat eene gezamenlijke oppervlakte van 9500 M-. De nieuwe straat op het terrein der oude gasfabriek, in het verlengde der Kuiperstraat, werd met nieuwe grèskeien en de dwarsstraat naar den Berkelmond met klinkers bestraat ter oppervlakte van 950 M2. In de achterstraten tusschen Wambuis- en Vijf morgenstraat werden tot verbetering der afwatering en ter voorkoming van hinder voor de laag gelegen terreinen nieuwe breede goten met syphons gelegd. Het riool Baankstraat werd schoongemaakt. Dat riool werd voor een gedeelte op kosten van 57 den eigenaar van perceel kad. sectie O no. 607, in ver band met de bebouwing van dat terrein omgelegd. Tengevolge der nieuwe bepalingen van de bouw verordening omtrent afvoer van particuliere woningen en aansluitingen van particuliere afvoerleidingen op de gemeenteriolen, werden 42 aansluitingen voor particu lieren in gemeentegrond gelegd, waarvan 12 stuks voor becrputafvoer. Als regel geldt, dat voor iedere aansluiting een verzamelput op eigen terrein en een controleput op Gemeenteterrein moet worden gemaakt, beide voor zien van luchtkeeringen met rooster, en dat aanslui ting van beerputten eerst dan plaats heeft, wanneer de werken op eigen terrein, waaronder de aansluiting aan de waterleiding en plaatsing van een zelfwerkend waterreservoirnaar behoor en zijn geschied. De aanvrage en de vergunning tot uitvoering dier werken geschiedt volgens een vastgesteld, gedrukt formulier, waarop de voorwaarden zijn vermeld. Voor zooverre de ondervinding gedurende het eerste jaar van deze nieuwe regeling heeft geleerd, worden er weinig bezwaren ondervonden en wordt bij nieuwen bouw, en daar waar de afvoer op gere gelde wijze op de gemeenteriolen kan geschieden, vrij algemeen van directen afvoer gebruik gemaakt. Het in het vorige verslag (zie pag. 72) vermelde plan tot geregelden afvoer van het rioolwater Deven terweg enz., kwam na ingewonnen gunstig advies van de Gezondheids-Commissie en vaststelling door den Raadin uitvoering. Het omvat a het aanleggen van een ruim afvoer-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 30