52 aanwezige keurkainer, werd een gebouwtje in de Rosmolensteeg (de voormalige keuken der kazerne „Latijnsche School") vergroot, een gedeelte daarvan ingericht tot een afzonderlijke keurkamer voor de publieke vrouwenmet wachtlokaal en het overige gedeelte tot bergplaats voor het rijtuig tot vervoer van besmettelijke zieken en brancard. Op de binnenplaats van die voormalige kazerne werden de noodige hokken gemaakt tot tijdelijke be waring van opgevangen honden. De kosten, aan een en ander besteed, hebben be dragen 3647,48. Torens. Aan den Nieuwstadstoren werd het ankerwerk en de beschieting van de lantaarn vernieuwd. De bliksemafleiders werden onderzocht, beproefd en in orde bevonden. De onderhoudskosten hebben bedragen 117,64. Het onderhoud van het carillon op den Wijnhuis toren vorderde een uitgaaf van 111,55, waaronder begrepen het vernieuwen van verschillende tuimelaars ad 42,10. Gebouwen bestemd voor het openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. de Bewaarschool op den Paarden wal. 2. de Bewaarschool in de Hoven, met woning voor de onderwijzeres. 53 3. School A aan het Oudewant. 4. B/C aan de Gasthuisstraat. 5. D aan den Tadamasingel. 6. E in de Polsbroek. 7. F in de Hoven. 8. G in de Waterstraat. 9. H aan den Louise-Singel. 10. I aan de David Evekinkstraat. 11. de Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. de lokalen voor de Rijksnormaallessen boven de school in de Waterstraat. 13. de Hoogere Burgerschool en de Burgeravond school met portierswoning in de Waterstraat. 14. het Gymnasium en de daarbij behoorende clavi gerswoning. In de Bewaarschool aan den Paardenwal werden twee vloeren vernieuwd. In school A werd de ventilatiekap op de boven- privaten vernieuwd en eene nieuwe bordenstelling met glazen bord gemaakt. In school D werd eene der aanwezige bergplaatsen ingericht speciaal voor de berging van schoolbehoef- ten en met houten vloer voorzien. De sclioolmeubelen in 5 klassen in school D en H werden geverfd. In de Hoogere Burgerschool werd de lantaarn op het bovenplat vernieuwd, de achtergevel der lijntee- kenzaal geheel afgebikt en opnieuw beraapt en ge pleisterd, de schoorsteenen en trekkanalen der zuur- kasten buitendaks belangrijk hersteld. In de verschillende lokalen en de gangen werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 28