50 B. Eigendommen en Inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren: 1. het Gemeentehuis. 2. de woning van den concierge van het Gemeente huis aan het Kerkhof. 3. het gebouw aan het Kerkhof, bevattende: de Militiezaal, tevens lokaal voor publieke verkoopin- gen en verpachtingen, het consultatielokaal van den Gemeentegeneesheer en de woning van den jongsten bode. 4. de Boterbal met bijbchoorend waaggebouw. 5. de Vischmarkt. 6. de Veemarkt aan de Havenstraat. 7. het Wijnhuis, waarin beneden het Bureau van Politie met de wachtkamers en arrestantenlokalen, alsmede het bureau der Zutphensche Telephoon- maatschappij en op de eerste verdieping de lo kalen van de Graafschapsche Oudheidskamer. 8. de waag onder den Wijnhuistoren. 9. de politiewacht in de Hoven. 10. de politiewacht aan den Deventerwcg. 11. de acht bergplaatsen voor brandbluschmaterieel als: een in de Hoven, een op de Nieuwstad, een op het Broederenkerkplein, twee op den Paardenwal, een aan de Havenstraat, een aan den Graaf Otto-Singel en een in de Raadhuissteeg, 51 12. De bergplaats voor petroleum aan de Noorder haven. 13. de stadstimmerwinkel en het magazijn aan het Kerkhof met de woning van den Hoofdopzichter. 14. de bergloods en grintbergplaatsen aan den Hout wal. 15. de bergloods aan den Vliegendijk. 16. het machinegebouw aan de Groensteeg. 17. de lokalen in gebruik bij de Naai- en Breischool aan den Paardenwal. 18. de lokalen in gebruik voor het Witte Kruis. 19. de bergplaats voor brancards en voor het rijtuig, bestemd voor het vervoer van besmettelijke zieken, aan de Rosmolensteeg. 20. het keurlokaal voor publieke vrouwen aan de Rosmolensteeg. 21. de ruï.ie over de Berkel. 22. 6 publicatie borden. 23. 26 urinoirs en twee openbare privaten op diverse plaatsen. 24. 27 watertrappen en spoelingen. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in vol doenden toestand. Het onderhoud geschiedde door de vaste werk lieden der Gemeente. Aan het Gemeentehuis werden goten en lijsten en het binnenwerk der raadzaal geverfd. Enkele gaskachels werden door vulkachels vervan gen. Wegens de opheffing van de in het Ziekenhuis

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 27