38 2e. De verdere opbouw aan B. G. Landeweert voor 26638,—. Bij het maken der fundamenten werd groot be zwaar ondervonden van in den bodem aanwezige oude putten, kelders en fundamenten, die zooveel noodig werden weggebroken en weggeruimd, terwijl de bodem met de meeste zorg aangevuld en de fun damentsleuven goed vastgestampt werden. Tot meerdere zekerheid werd in het bestek voor den verderen opbouw bepaald, dat de fundamenten vooraf moesten worden belast, hetgeen gedurende den afgeloopen winter is geschied. Inmiddels werden de benoodigde materialen aange voerd en de verschillende onderdeden gereed gemaakt, zoodat spoedig met den opbouw kan worden be gonnen, die primo September 1908 moet worden opgeleverd. Gemeentegronden en landerijen. De in het vorig verslag vermelde procedure tus- schen Rijk en Gemeente over de grensregeling en den eigendom van terreinen aan de IJsselkade, viel in eerste instantie ten gunste, in hooger beroep even wel ten nadeele der Gemeente uit. Verkocht werden de navolgende Gemeentegronden: Voor bouwgrond langs den Buitensingel aan B. J. en A. R. Evers, te zamen 400 M2. ad 3,75 per M2. Van de oude Gasfabriek werden, behalve de twee kleine ijzeren gashouders, in het vorig jaar verkocht aan Levison voor 1171,50, nog voor afbraak ver- 39 kocht de kantoren aan van Elferen voor 377,50 en de stokerij aan H. v. d. Klip voor 717, De weg te ruimen oerloods werd verplaatst naar de nieuwe gasfabriek, om te dienen als cokesbergplaats voor de Gemeente, terwijl de kolenloods werd afge broken en verplaatst naar het terrein der Gemeente reiniging aan den Buitensingel. De kosten daarvan hebben bedragen ƒ709,waar van op Gemeentereiniging 409, en gebouwen in stads dienst 300, Van het emplacement der oude fabriek werd ver kocht

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 21