36 gingen ramendeur en keukenvloer eenige belang rijke herstellingen. Van de zwem- en badinrichting aan den Graaf Otto-Singe! werd een gedeelte der kleedkamertjes vernieuwd. De afscheiding tusschen de beide gedeelten vraagt vernieuwing, die in den loop van 1908 zal geschieden. Het dak van de voormalige werkschool in den Geweldigershoek werd opnieuw aangestreken. De beide pakhuizen aan de ijsselkade werden met de aangrenzende gebouwen der Oude Gasfabriek verkocht. De huur van de woning op het Oudewand eindig de primo November; alvorens tot de nieuwe ver huring werd overgegaan, werd door U besloten geene belangrijke herstelling of verbetering daaraan uit te voeren, en den nieuwen huurder tegen vermindering der huur de verplichting tot onderhouden op te leggen. Het gebouw aan de Overwelving en Rosmolensteeg, de voormalige Latijnsche school, in 1895 kosteloos in gebruik afgestaan aan het Ministerie van Koloniën, om het in te inrichten tot kazerne voor de Kol. reserve, werd ontruimd en weder ter beschikking der Gemeente gesteld. Het gebouw werd bestemd voor Landbouwwinterschool, bureau voor den Provincialen Zuivelconsulent (zie vorig verslag pag. 57) keurlokaal voor publieke vrouwen, bergplaats voor brancards en andere voorwerpen voor den Gezondheidsdienst, terwijl ons voorstel om daarheen ook het bureau voor de politie over te brengen, door U werd ver» worpen, 37 De verbouw werd aanbesteed en in den loop van het jaar voltooid. De indeeling is thans als volgt: Een gedeelte der le verdieping wordt ingenomen door de Rijkslandbouwwinterschool, welke beschikt over 2 leslokalen, 1 laboratorium, 1 magazijn, 1 leeraarskamerterwijl haar nog is afgestaan een berg plaats op den beganen grond, benevens eene afzon derlijke conciërgewoning. Een en ander is kosteloos in gebruik afgestaan aan het Rijk en in gebruik genomen 5 November 1907. De inrichting voor den Provincialen Zuivelconsulent, eveneens gevestigd op de le verdieping, bevat een laboratorium, een bureau en eene bergplaats en is verhuurd aan de Provincie Gelderland. De gezamenlijke kosten van de verbouwing en in richting hebben bedragen 5975,20, waarvan voor den aanleg der gas- en waterleidingen in de experi menteertafels en op de laboratoria, door het Rijk en de Provincie is teruggegeven een bedrag van/ Het onderhoud der gebouwen geschiedde in eigen beheer. De kosten daarvan, met inbegrip van het personeel der zwem- en badinrichtingen, hebben bedragen 2278,61. Met de uitwerking der plans van het gebouw voor de Rijksbelastingkantoren werd voortgegaan en na de goedkeuring werd aanbesteed: le. Het wegbreken der woning in de Waterstraat en het maken der fundamenten voor het kantoorge bouw, aan D. Bessem voor 1950,—.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 20