Bijlage L. 8 van den ketting; in 1908 moet deze waarschijnlijk worden vernieuwd. Behalve dat een breuk ontstond in de as van het drijfwiel van den elevator, werkten deze en de bre ker steeds naar behooren. Dit werd hersteld en een nieuwe als waarloos aan geschaft. IV. Cokesgasinrichting. De cokesgasinrichting is geregeld in werking ge bleven. Het toestel en de blowers, die afwisselend gebruikt werden, werkten uitstekend. V. Condensatie en zuivering. De condensatie- en zuivertoestellendie dubbel zijn, werden afwisselend gebruikt en verkeeren in goeden staat. Het gas kan steeds voldoende afgekoeld worden. De temperatuur wordt in de Pelouze zooveel moge- I'jk op 20° en in den Kirchamwasher op 150 Celsius gehouden. VI. Kolenlosinrichting. De kabel en de kettingen vorderen uit den aard der zaak steeds veel toezicht, doch alles werkte zon der stoornis. Ter bepaling van de hoeveelheid kolen, die naar de stokerij gaan, is op de begrooting voor 1903 een som uitgetrokken. Bijlage L. 9 VII. Stoomketels. In het begin van 1907 is een stoomdroger aan gebracht. Het stoken met bries blijft goed voldoen, alleen bij felle kou, wanneer er veel van de ketels gevergd wordt, en wanneer de hoeveelheid bries niet voldoen de was, moesten cokes gestookt worden. De ketels met toebehooren verkeeren in goeden staat. VIII. Electrische inrichting. Ook nu werden de stoomwerktuigen bij afwisseling gebruikt. Zij blijven goed voldoen, evenals de accu mulatorenbatterij. Alleen vertoonen de stoomscliuiven eenige slijtage, en wordt er naar middelen gezocht om dit bezwaar op te heffen. De heer O. VAN DER BURG bleef ook dit jaar nog met het toezicht belast. IX. Sulfaatfabriek. Het in voorraad zijnde gaswater werd geregeld verwerkt. Het personeel is nu beter geoefend dan in het eerste begin, zoodat de vroeger minder be vredigende uitkomsten thans zeer voldoende zijn. In het geheel werd 64000 K.G. zwavelzure ammoniak gereed gemaakt. X. Waterleiding. Aangezien het water uit den put op het fabrieks terrein te veel ijzer en kalk bevatte, en er zich dus

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 154