Bijlage L. 6 1 Gloeilichtfitter. 1 Smid. 1 Smidshandlanger. 1 Timmerman. 1 Metselaar. 1 Verver. 1 Zuivermeester, tevens kraandrijver. 2 Machinisten voor de electrisclie inrichting. 3 Machinisten-stokers. 3 1ste Stokers. 3 2de 3 3de 1 Cokesgasmaker, 2 Reserve-Stokers. 1 Sulfaatbereidertevens reserve-stoker, 3 Lantaarnaanstekers-poetsers voor de stad- 1 Lantaarnaansteker-poetser voor Warnsveld. 6 Lantaarnaanstekers. 1 Lantaarnaansteker, tevens controleur. Naar gelang de werkzaamheden zulks vorderden, werden losse werklieden aangenomen. Toestand der Fabriek. I. Gebouwen. Op eenige kleine herstellingen na, die in den vol genden zomer verricht zullen worden, verkeeren alle gebouwen in een goeden staat. Door de vele werkzaamheden aan gashouders, lan- Bijlage L. 7 taarns en meters, was er geen gelegenheid de muren in het administratiegebouw afteverven. Van de gelegenheid tot het nemen van stortbaden werd door de werklieden wederom weinig gebruik gemaakt. II. Gashouders. De beide gashouders van 8000 ML bleven goed werken. Het bleek noodig de verflaag van enkele platen te herstellen en daarmee is in 't loopend ver slagjaar een begin gemaakt. Naphtalineverstoppingen kwamen niet voor. De lekken in de kuip van den cokesgashouder werden wel minder, doch zijn nog niet geheel dicht, zoodat de aannemer daarin nog behoort te voorzien. De klok en de ring werden geheel schoongekra'ot, daarna bestreken met een mengsel van xylol en vuur- lak en vervolgens tweemaal gemenied. Een en ander is oorzaak, dat de post arbeidsloo- nen hooger is dan begroot. III. Ovens niet foebehooren. In het aantal ovens kwam geen verandering: er waren er 6 met 54 retorten. In den druksten tijd waren 5 ovens met 45 retor ten in gebruik. In Juni en Juli kon met 2 ovens met 18 retorten volstaan worden. De zomermaanden werden gebruikt om het gewone onderhoud uit te voeren. De Brouwer'sche goot bleef goed voldoen en het onderhoud bepaalde zich tot het keeren en inkorten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 153