Bijlage K: 6 Dubbele slui\er ;ui Nijmegen uil 11.81». (Vcrkmle 24 2.) April. Ten geschenke mui iJcii lieer G. J. I). Mingelen Ie Zulphon: Pliinl. voorstellende hel Nnorderlioold|inrl;i;il der Sl. Wal- burgskerk le Zulplion vóór de restauratie. (Deze pliuil is uil Ysendijk: Documenls Classes) Ten geschenke van den Heer J. f.imbcrg Ie Zulphen: Polloodlcekening van \V. van der Worp, voorstellende de voormalige schilderij hoven de schepenbank Ie Zulphen. (Naar deze teekening is de plaat hij Tadama tegenover lil. 210 gereproduceerd.) Mei. Ten geschenke van den lieer D. .J. P. Ilarhach le Zulphen: Blauw zijden vaandel van de vroeger le Zulphen beslaand hebbende orkeslvereeniging „Concordia." Op hel vaandel is met zilverdraad liet opschrik! aangebracht: „Concordia Zulphen." Tussrhen heide woorden bevindt zich een hoorn. Bij dil vaandel behoort een vergulde houten lier, die op den vaandelslok bevestigd is geweest. Ten geschenke van den lieer 0. .1. Bosman: Beaumont geweer mei bajonet, laadstok en gcwccrriciri. Dit geweer is vervaardigd in I87G en draagt op do kollplaal hel jaartal 1880. (Serienummer L 500.) Palroonlasch, gemerkl 821. (Jaartal 1884 Koppel met bajonetsehecdc en drager. Sehako met garnituur. Uniformbroek met korle jas. Slok (bamboe) van den tamboer nriilre met koord en kwast. (Deze voorwerpen zijn in gebruik geweest hij de dienst doende schutterij te Zulphen) Juni. Loop van een geweer met bajonet, laadstok, kollplaal en slol. Op de kolfplaat slaat: Majoor van Till No. 54. Sabel met koperen gevest, gemerkt M. v. T. No. 54. Roodkoperen gesp afkomstig van een koppel. (Deze voorwerpen zijn gevonden hij het uitbaggeren van de ({eikel vóór de ruïne le Zulphen.) Bijlage K. 7 AangekochtPhologrnlic van een gezicht rp de Berkel aan de Westzijde van Zulphen anno 18.31, naar liet origineel, vervaardigd door Spies dal zich in liet (J. <k N. Gasthuis le Zulphen bevind!. Ten geschenke van den Heer D. G. W. Beukenhorst le Winlcrsvv ijk Gesmeed ijzeren windvaan versierd met krullen en trekkers, afkomstig van het huis van den schenker le Winterswijk. In liet vaantje is hel jaartal 1055 uitgesneden. Aangekocht: Grijs verglaasd kannetje met wijden hals, op de huik een medaillon, waarin druiventrossen. (De voet is zeer geschonden.) (Dil kannetje is gevonden hij hel graven in hel terrein der oude gasfabriek te Zulphen.) Augustus. Ten geschenke van den Heer L. J. Spier le Zulphen: liet plaatwerk van Arnold Ising over hel lluagsclic Binnen hol. (Twintig platen.) Ten geschenke van den lieer M. Bransz le Zulphen: Lenige reproducties van oude kopergravures, voorstellende gezichten op Zulphen en omstreken. Aangekocht: Een houten beeldengroep, voorstellende St. Marlinus, de belli van zijn mantel gevende aan een arme. Daaronder staal in een cartouche: S. Marlinus. De groep heelt waarschijnlijk gediend als uilhangicekcn van een winkel. (De koopman, van uien het beeld gekocht werd, beweerde dat het uit een kasteel hij Wijk hij Duurstede afkomslig is.) September. Overgebracht van het huis van den Commandant der schutterij naar hel Museum: Twee vaandels: a. Blauw vaandel van zijde en fluweel, algczel met zilveren lranjein het midden bevindt zich het geborduurde wapen van Zulphen met gouddraad bewerkt. Boven het wapen staal: „D.D. Schutterij" en daaronder: „Zulphen," alles in Gotische letters uitgevoerd. Aan het vaandel zijn aan een zilveren koord bevestigd twee kwasten van zilver-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 149