2.8o Bijlage I. 6 op proef de lessen volgen; een zeer toe te juichen maatregel, daar elk jaar zich leerlingen aanmelden, die niet den minsten aanleg hebben voor dit vak en voor de andere leerlingen natuurlijk een rem zijn, zoodat ze niet genoeg vooruit kunnen komen. Van September tot Maart ontving de examenklasse op Vrijdagavond van half zeven tot half negen les in de theorie der nuttige handwerken. Tentoonstelling en Verloting Het voornemen bestond om met de Algemeene Vergadering in Mei eene tentoonstelling te houden van de vervaardigde werkstukken en teekeningen der leerlingen. Om verschillende redenen werd van dit plan teruggekomen en werd deze tentoonstelling ge houden in November bij de najaars Algemeene Ver gadering. Op 16 en 17 November werd aan het publiek ge legenheid gegeven om kennis te nemen van de vor deringen der leerlingen. Op beide dagen was het bezoek buitengewoon groot, waarbij nog kwam, dat tevens eene verloting werd gehouden en de prijzen dus te zien waren. Ruim 1200 loten ad 50 cent het stuk werden verkocht, waarvoor 194 prijzen waren bestemd. Patroonsleergang. Van 27 Juni tot 13 Juli is een patroonsleergang gehouden voor den aanleg van huisleidingen voor bel en telefoon. Het verslag dezer leergang is reeds van den zomer aan de leden rondgestuurd. Bijlage 1. 7 Coupeuse-cursus. Van 10 October 1907 tot 10 April 190S wordt in de localen een cursus gegeven tot opleiding van coupeuse. Van de 12 deelneemsters, die zich hadden aange meld zijn er slechts 8 aangenomenals 4 uit Zut- phen1 uit Eefue, 1 uit Warnsveld, 1 uit Deventer en 1 uit Brummen. Gebouw. Aan de inrichting van het gebouw is in dit ver slagjaar niets veranderd. Buiten het gewone hoogst noodzakelijke onderhoud, is de achtergevel bijgewerkt door bepleistering en deze daarna geschilderd. Gebruik der localen. De Gemeente maakt gebruik van een der localen ten behoeve der Burgeravondschool, terwijl een ander locaal nog dienst doet voor een Zondagschool. Het Bestuur der Geldersche- Vereeniging voor Kunstnijverheid. Namens het Bestuur, De Secretaris, STARING.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 145