Bijlage O. 2 No. 200), werden de gewone vergaderingen geregeld gehouden. Acht en veertig maal ontving de Commissie eene kennisgeving van den Heer Arrondissements-School- opziener, als bedoeld in 2 van art. 21 der Leer plichtwet. Het vorige jaar werd zulk eene kennisgeving vier en vijftig maal ontvangen. Van de acht en veertig opgeroepenen verschenen er negentien. Negen en twintig voldeden dus niet aan de oproeping. Zij werden schriftelijk gewaarschuwd en in den regel door een of meer leden der Commissie persoonlijk op het verkeerde, en in 't vervolg strafbare, van het niet-voldoen aan de Leerplichtwet gewezen. De Com missie blijft het intusschen betreuren, dat de opge roepenen ongestraft mogen wegblijven. Zijdie verschenenontvingen eene ernstige ver maning en beloofden na eenige gewoonlijk zeer gezochte verontschuldigingen, beter aan hunne plichten jegens hunne kinderen te zullen voldoen. Van de boven bedoelde acht en veertig kinderen, die zich aan ernstig schoolverzuim schuldig maakten, waren drie en dertig leerlingen der Openbare School I, zeven der Roomsch Katholieke meisjesschool, vijf der Roomsch Katholieke jongensschool. De Openbare Scholen E, G en H leverden elk één schuldige. Door den Heer Arrondissements-Schoolopziener Bijlage G. 3 werden dertien processen-verbaal opgemaakt, terwijl door den Heer Kantonrechter negen personen wegens overtreding der Wet tot eene geldboete of gevange nisstraf werden veroordeeld. Wanneer men het bovenstaande met vorige ver slagen vergelijkt, blijkt, dat het schoolverzuim lang zamerhand minder wordt. Toch zal het veel te wen- schen blijven overlaten, zoolang de wet niet strenger wordt nageleefd en de berechting niet vlugger ge schiedt. Namens de Commissie tot wering van Schoolverzuim te Zutphen J. A. SCHUTTE, Secretaris. ZUTPHEN, 12 Februari 1908.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 139