"Z.SI 32 12 schilders, 3 metselaars, 3 smeden, 1 behanger, 2 meubelmakers, 2 teekenaars. Van deze leerlingen zijn 8 17 jaar oud en 31 18 jaar en ouder. Van de ouders of verzorgers zijn: 5 schilders, 1 landbouwer, 9 timmerlieden, 1 klompenmaker, 2 spoorbeambten, 4 metselaars, 1 arbeider, 1 tuinman, 4 bakker, 1 kleermaker, 2 steenhouwer, 1 concierge, 1 sigarenmaker, 1 behanger, 1 schoenmaker, 4 weduwen. Gedrag, ijver en vorderingen waren vol doende, in vele gevallen zelfs zeer goed. Met onderwijs wordt gegeven naar de mate van ontwikkeling van eiken leerling, en kan daarom niet anders zijn dan hoof delijk. Bijiage L). 33 Willekeurig verzuim werd niet geconsta teerd, het afwezig blijven werd in de meeste gevallen veroorzaakt door ziekte, of door het langer moeten werken bij den patroon. Evenals de laatste jaren konden ook nu wegens het groote aantal leerlingen na de officieel voor de aanmelding vastgestelde dagen geen deelnemers meer aangenomen worden; de beperkte ruimte in de teeken lokalen liet dit niet toe. Hulpmiddelen. Door aankoop van eenige modellen, boek en plaatwerken zijn de leermiddelen evenals vorige jaren op bescheiden wijze uitgebreid. Het meubilair en de gereedschappen, die door de Gemeente aan de leerlingen koste loos worden verstrekt, zijn in vrij goeden staat, doch zullen weldra tengevolge van het veelvuldig gebruik eenige aanvulling be hoeven. Het Gebouw. Het onderwijs wordt gegeven in de tee kenlokalen van de Hoogere Burgerschool. Zooals reeds te voren is opgemerkt, is de ruimte niet voldoende om aan allen het onderwijs op zoodanige wijze te geven als dit tegenwoordig gewenscht en noodzake lijk is. Het groot aantal leerlingen In een beperkte ruimte dwingt er toe op kleiner schaal te laten werken dan het behoort te zijn. Deze toestand eischt dringend verbetering. Meer ruimte zal tevens gelegenheid géveil

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 128