28 werkkring of wegens andere redenen zijn eenige Candidaten bij den aanvang van den cursus niet opgekomen. 9 Candidaten, die niet in het bezit waren van een diploma van de Lagere school of eene verklaring van het Hoofd der school dat zij in staat waren om met vrucht het onderwijs aan de Burger-Avondschool te volgenmoesten zich aan een toelatings examen onderwerpen. Het resultaat was zóó onbevredigend, dat allen moesten wor den afgewezen. Niettegenstaande bovengenoemde reductie, was het aantal leerlingen voor de Iste klasse nog te groot otn hen in de bestaande af- deeliigen te kunnen plaatsen. Nog een afdeeling hieraan toe te voegen liet de beperkte ruimte in de teekenlokalen niet toe. De Commissie van Toezicht besloot daar om hoewel noode, gebruik te maken van Art. 10 der Verordening, en alle Candidaten die zich voor de eerste maal als leerlingen hadden aangemeld en die buiten de Ge meente Zutphen woonachtig waren, af te wijzen. De indeeling van de klassen op 31 De cember 1907 was als volgt: Klasse \a 24 leerlingen, it \b 22a Transp, 46 leêHirigêif, Bijlage D. 29 Klasse 1 c II a H6 III IV Transp. 46 leerlingen. 20 26 24 18 9 Leermiddelen. Totaal 143 leerlingen. 4 leerlingen zijn door Burgemeester en Wethouders van de betaling van schoolgeld vrijgesteld. Door aankoop van eenige modellen, boek en plaatwerken, zijn de collectiën weer eenigszins uitgebreid. Het gereedschap bij de leerlingen in ge bruik en hun door de gemeente kosteloos verstrekt, verkeert in vrij goeden staat. Ten gevolge van het veelvuldige gebruik (reeds gedurende 12 jaren) zal het echter weldra op bescheiden voet moeten worden aange vuld of vernieuwd. Na het einde van den cursus 1906 1907 is wederom eene tentoonstelling gehouden van het werk door de leerlingen gemaakt, welke tentoonstelling door een groot aantal belangstellenden werd bezocht. Behalve dat er verwezen wordt naar eene opmerkingen, opmerking, hierboven reeds gemaakt, en naar hetgeen de verslagen der laatste jaren daaromtrent reeds bevattenmeent de Com missie in het belang van het onderwijs nog- Ten- toonstelling. Algemeene

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 126