22 H. de Gorsse et J. Jacquin, La jeunesse de Cyrano de Bergerac. A. Laurie, L'écolier d'Atliènes. A. Perronnet, Deux Copains. E. de Pressensé, Rosa. A. Rambaud, L'anneau de César. P. J. Stahl, Maroussia. Histoire d'un ane. G. Toudouze, L'ile aux mystères. J. Verne, Un Capitaine de quinze ans. Michel Strogoff. Les enfants du capitaine Grant. A. Conan Doyle, The Sign of four. The refugees, (2 vol.) A. Lang, Aladdin and the wonderful lamp. Captain Marryat, Mr. Midshipman Easy. Peter Simple. Mark Twain, The adventures of Tom Sawyer. The prince ant the pauper, (2 vol.) A. Becker, Auf der Wildbahn. V. Bliithgen, Der Marchenquell. G. A. Biirger, Miinchhausen. W. Busch, Max und Moritz. Briider Grimm, Kinder- und Hausmarchen. W. Hauff, Zwerg Nase. Tevens ontving de bibliotheek van den WelEdelGestr. Heer W. C. STARING ten ge schenke de jaargangen 3—9 van het tijdschrift „De Levende Natuur." De aanschaffing van het betrekkelijk groote aantal bovengenoemde boekwerken werd Bijlage D. 23 mogelijk gemaakt door de beschikbaarstel ling van een belangrijk bedrag van de zijde der Commissie van Toezicht. Het bedrag, van gemeentewege voor dit doel beschikbaar, is geheel onvoldoende, ook met 't oog op de onvermijdelijke kosten voor bind- en drukwerk. Het gebruik, dat van de bibliotheek werd gemaakt, was zeer bevredigend. Gedurende den cursus 1906—1907 werden in 8 zittingen aan 160 leerlingen 807 boeken ter lezing gegeven. ln September werd het 1ste supplement op den Catalogus gedrukt en aan de leer lingen uitgereikt. De uitgifte van boeken blijft geschieden op de wijze in het vorige verslag vermeld. O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 123