-2.38 Bijlage D. 20 straatrumoer in de Waterstraat ondervonden; aan de desbetreffende opmerking in het vorige verslag is nog niet de noodige aan dacht geschonken. Leermiddelen. De aanwezige leermiddelen werden aan gevuld met: Natuurkunde: Een model van het juk eener balans. Een kooi van Faraday. Een kegelconductor naar Weinhold met electrometer. Een buigbaar kopergaas voor het bewijs, dat de lading van een geleider zich op de op pervlakte bevindt. Een micrometer. Twee stemvorken voor reso nantie. Eene tangenten boussole, naar Poske. Een toestel voor het reinigen van kwik, naar Ostwald. Een toestel van Mitscheriich. Plant- en dierk.: Drie praeparaten in formaline. Aardrijkskunde: Een wandkaart van Azië, door Kiepert. Geschiedenis: Een plaatwerk: Louis XI uit „Collection d'albums histori- ques." Aanvragen voor hulpmiddelen bij het onder wijs in Scheikunde en Handteekenen moesten 250) Bijlage D. 21 wegens gebrek aan geldmiddelen van de hand worden gewezen. De Ieeraar in Aardrijkskunde en Geschie denis Dr. D. A. SLOOS meest zich wegens geheele afwezigheid van hulpmiddelen bij dit onderwijs behelpen met eenige reeksen prentbriefkaarten, door hem tot dit doel bij eengebracht. De geringe vermeerdering der voor dit doel beschikbare gelden op de ge meente begrooting voor 1908 zal in staat stellen een bescheiden begin te maken met eene verzameling van voor die vakken be- noodigde leermiddelen. De Ieeraar J. J. STOEL heeft de zorg voor het natuurkundig kabinet op zich genomen. Bibliotheek. Voor de bibliotheek werden aangeschaft: H. C. Andersen, Sprookjes naverteld door J. J. A. Goeverneur. A. J. de Buil, Velerlei, (2 dln.) Mevr. Hamaker—Brooshooft, De „van Es- perens." P. J. Kloppers, „Alles zal rech kom!" C. E. van Koetsveld, Fantasie en Waarheid. J. de Liefde, Nathan, de kajuitsjongen. V. Loveling, Sophie. Een winter in het Zuiderland. Het hoofd van 't huis. W. Otto, Portretten en herinneringen. A. Pierson, lntimis. L. Wallace, Ben—Hur. A. Gennevraije, Marchand d'allumettes.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 122