Bijlage D. 18 Bij den aanvang van den nieuwen cursus werden lesuren van 50 minuten ingevoerd, voorloopig tot voldoening van leeraren en leerlingen. Bij de samenstelling van den nieuwen les rooster, door bovenstaande wijzigingen nood zakelijk geworden, werden opnieuw de groote bezwaren ondervonden, waarop reeds in het vorige verslag gewezen is, en die een gevolg zijn van het groote aantal lesuren, waarmede verschillende leeraren zijn belast; een toe stand, nog verergerd doordat thans ook aan den leeraar Dr. D. A. Sloos een groot aan tal uren (34) moest worden opgedragen. Gebouw. De gewone herstellingen hadden geregeld plaats; gedurende de groote vacantie werden enkele kleine verbeteringen aangebracht. Het behangsel in de leeraarskamer werd vernieuwd, dat in het klasse lokaal 5a weg genomen en door een houtbetimmering ver vangen. In het Scheikunde lokaal werd een nieuw schoolbord op eene meer geschikte plaats aangebracht. Overigens bleef de toestand hier onveranderd; de ruimte in dit lokaal is te gering, verbetering der aanwezige zuur- kasten zal niet kunnen uitblijven. Klachten over onaangename lucht in het klasse lokaal 3b gaven aanleiding tot pogin gen om hierin verbetering te brengen, voor loopig met eenig succes, 10 Nieuwe schoolbanken en vulkachels wer den in eenige lokalen aangebracht; het is wenschelijk dat hiermede geleidelijk wordt voortgegaan. Op de gemeente begrooting voor 190S zijn gelden uitgetrokken voor het aanbrengen van een tochtportaal op de binnenplaats bij het daar aanwezige klasse lokaal, waar door eene gewenschte verbetering zal tot stand komen. De inrichting van het Natuurkunde lokaal en die der privaten en urinoirs bleef onver anderd, ofschoon reeds in het vorige ver slag daaromtrent geschreven werd: „de inrichting van het Natuurkunde-lokaal „laat te wenschen over; de plaatsing van „lichtramen in den werkmuur is in strijd met „art. 10 al. 2 van het Koninklijk besluit van „4 Mei 1883 (Staatsblad no. 41) terwijl elke „gelegenheid voor vaste opstelling van in- „strumenten, bij het Natuurkunde-onderwijs „onmisbaar, geheel ontbreekt. „In het Scheikunde-Iokaal zijn wijzigingen „noodzakelijk. „De inrichtingen van privaten en urinoirs „is niet zooals zij in den tegenwoordigen „tijd behoort te zijn." De behoefte aan eene electrische schelin- richting uit de verschillende lokalen werd bij verschillende gelegenheden gevoeld. Voortdurend wordt veel hinder van het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 121