23S~ 15 nlg mogelijk van leeraren verwisselen, Deze verdeeling is thans als volgt: Dr. J. W. Lem, Meetkunde in I, Trigono metrie in IV en V. j, A. Suringar, Meetkunde in II, III, IV, V. J, J, Stoel, Stelkunde in 111/?, IVb, Vb. j. H. Nort, Stelkunde in \\a, lila, IVa, Va. H. F. C. Bos, Stelkunde in I, IIb. Natuurkunde, Het aantal lesuren werd ge bracht van 11 op 10, aldus verdeeld: J. J. Stoel in 1116, 1 Vb, Vb, J. H. Nort in lila, IVa, Va. Scheikunde. Het aantal lesuren werd ge bracht van 9 op 8; het aantal uren bestemd voor practische oefeningen in Scheikunde bleef onveranderd. Plant- en Dierkunde. Het aantal lesuren werd gebracht van 5 op 7hierdoor ont stond gelegenheid met dit onderwijs reeds in de Iste klasse te beginnen. Aardrijkskunde. Hoewel niet geheel vol doende, bleef het aantal lesuren voorloopig gehandhaafd op 8. In verband met de uit breiding, welke het aantal lesuren in Neder- landsche taal en letterkunde heeft ondergaan, was de Ieeraar P. KAT Pzn. niet meer in staat het volledige onderwijs in dit vak te geven, en werd het onderwijs in de beide laagste klassen opgedragen aan Dr. D. A. SLOOS. Geschiedenis. Het aantal uren voor dit Bijlage D. 17 vak is voldoende, slechts werd het aantal uren in de 2de klasse met 1 verminderd, daarentegen in de 4de klasse met 1 ver meerderd, tengevolge waarvan voor de be handeling van een belangrijk tijdperk uit de Geschiedenis meer tijd beschikbaar kwam. Nederlandsch. Het aantal lesuren werd gebracht van 10 op 12; hierdoor kon o.a. in de 4de klasse het normale getal van 2 uren voor dit vak beschikbaar gesteld worden. Fransch. Het aantal lesuren werd gebracht van 16 op 15. Hoogduitsch. Het aantal lesuren werd ge bracht van 13 op 14; in verband hiermede moest het onderwijs in dit vak in de klassen IVa en Va opgedragen worden aan Mej. A. MlCHIELSEN. Rechtlijnig teekenen. Het aantal lesuren werd gebracht van 9 op 6, het hoogste ge tal, dat slechts aan enkele Hoogere Burger scholen gegeven wordt. Tengevolge van deze wijzigingen werd het totale aantal lesuren gebracht van 170 op 167. In verband met de bovengenoemde ver anderingen onderging ook de verdeeling der leerstof over de verschillende klassen voor enkele vakken eene belangrijke wijzi ging; tevens werd zij waar noodig in over eenstemming gebracht met de werkelijk be handelde,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 120