Bijlage D, 14 1 mannel, studeert voor Officier (K. M. A.) 1 is Candidaat O. I. Ambtenaar. 1 heeft examen A Surnumerair dir. bel, en ace. gedaan, 1 studeert aan de Hoogere Land bouwschool. 1 nog niet bepaald. De leerling der 4de klasse G. M. WIGMAN, welke de school op 3 Juni 1907 heeft ver laten heeft deelgenomen aan het eind-exa men en is geslaagd. Hij is geplaatst als adjunct-inspecteur van politie te Rotterdam. Verorde- De verordening op de regeling van het ningen. Middelbaar Onderwijs binnen de Gemeente Zutphen (Gem. blad no. 101), die op de heffing en invordering van het schoolgeld aan de Inrichtingen voor Middelbaar Onder wijs te Zutphen (Gem. blad no. 136) en die, regelende de bezoldiging van de Leeraren aan de Hoogere Burgerschool te Zutphen, (Gem. blad no. 150), bleven ongewijzigd. In de Raadsvergadering van 15 April 1907 werd vastgesteld eene verordening betref fende het verleenen van verlof wegens ziekte aan het onderwijzend personeel bij het Open baar Hooger-, Middelbaar- en Lager Onder wijs in de Gemeente Zutphen (Gem. blad no. 169). Programma. Zooals reeds in liet vorige verslag werd aangekondigd, heeft het programma van het 15 onderwijs eene belangrijke verandering on dergaan. Terwijl de meeste exacte vakken te ruim met lessen bedeeld waren, was voor de let terkundige vakken juist het tegendeel het geval. Noodzakelijk was dan ook eene ver mindering van het aantal lessen in de eerste categorie van vakken tegenover eene ver meerdering in de tweede categorie. Hierdoor werd het programma meer in overeenstemming gebracht met die der overige Hoogere Burgerscholen. Toch is voor som mige letterkundige vakken het aantal lesuren nog niet normaal, en zal, wanneer de nieu we regeling gedurende eenige jaren gewerkt heeft, opnieuw naar verbetering voor deze vakken gestreefd moeten worden. De aangebrachte veranderingen blijken uit het volgende overzicht. Wiskunde. Het aantal lesuren werd ge bracht van 30 op 28; deze waren aldus verdeeld Klasse I 5 uur Stelkunde, 2 uur Meetkunde. 11 4 3 III 3 „3 IV en V 1 uur Stelkunde, 2 uur Meet kunde, 1 uur Trigonometrie. Bij de verdeeling over de verschillende leeraren is er voor gezorgd, dat de leer lingen voor een bepaald onderdeel zoo wei-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 119