Bijlage C. 4 Voor de toelatingsexamens tot den cursus 1007 08 waren voor de le klasse tien candidaten, van welke acht zijn toegelaten, voor de 2e en 4e klasse elk één candldaat, die beiden werden toegelaten; bovendien werden toegelaten twee toehoorders tot de 4e klasse en ééne toehoordster tot de 5e klasse. Van de twee leerlingen die niet van de 3e tot de 4e klasse waren bevorderd, keerde één na de zomer- vacantie niet terug. De nieuwe cursus begon dus met een getal van 46 leerlingen (waaronder 12 vrouwelijke) twee toe hoorders en ééne toehoordster, verdeeld als volgt: klasse I 8 leerlingen, (waaronder 2 vr.) klasse II 13 leerlingen, (waaronder 6 vr.) klasse III 6 leerlingen, (waaronder 2 vr.) klasse IV 7 leerlingen en 2 toehoorders, klasse V 7 leerlingen, (waaronder 2 vr.) en 1 toehoordster. klasse VI 5 leerlingen. Van de leerlingen der 5e klasse zijn er 6 voor A één (vr.) voor A en 73; de leerlingen der 6e klasse zijn allen voor A. Twee leerlingen der 6e klasse volgden de lessen in de Hebreeuwsche taal. Het gedrag der leerlingen geeft geen aanleiding tot opmerkingen. Onderwijs. Buiten den rooster der lesuren wordt door den rector, evenals in vorige jaren, één uur van den Bijlage C. 5 Woensdagmiddag besteed aan lectuur van Horatius met de A leerlingen der 6e klasse. Leermiddelen en Gebouw. Ten dienste van het onderwijs in de Aardrijkskunde werden aangeschaft de bünde wandkaarten van R. BOS, uitgegeven bij P. Noordhoff te Groningen, voor het onderwijs in de Oude Geschiedenis eenige platen, uitgegeven bij Seemann, te Leipzig. Ook de verzameling sciopticon-plaatjes onderging eene be langrijke uitbreiding, waardoor het onderwijs in de Oude Geschiedenis, in het bijzonder in de 4e klasse, zeer wordt gebaat. Het abonnement op het Museumde Mnemosyne de Berliner Philologische Wochenschrift en den The saurus linguae Latinae werd voortgezet. De schoolbibliotheek werd met verscheiden boeken verrijkt. Hierbij komt een woord van dank toe aan de moeder van eene der vrouwelijke leerlingen, die eene fraaie collectie boekwerken, o.a. de tweede geil- lustreerde uitgaaf der Shakespeare-vertaling van Bur- gersdijk in zes deelen, ten geschenke gaf. Curatoren. Aan Mr. E. J. DORHOUT MEES is wegens zijn vertrek naar Haarlem eervol ontslag als curator ver leend; bij Raadsbesluit van 7 October is in zijne plaats Dr. A. J. OORT, emeritus-predikant alhier, benoemddie door ons No. 1 was aanbevolen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 110