Bijlage B. 24 zullen vele gevallen van roodvonk, zonder eenig bezwaar als vierde ziekte kunnen worden aangegeven, waarmede een groot gevaar voor de volksgezondheid gepaard gaat. het publiek zal de vierde ziekte als een lichte ziekte beschouwen en het verkeer met een gezin, waarin de ziekte heerscht, zal op verre na niet zoo angstvallig gemeden worden als bij roodvonk. Wordt de vierde ziekte niet onder de besmettelijke ziekten opgenomen, dan zal de geneeskundige in voorkomende gevallen al naarmate van de verschijnselen roodvonk of roode hond diagnosticeeren. Aangifte zal ook dan steeds plaats hebben. Bij deze aangifte zal het echter veel moei- l.jker zijn de diagnose roodvonk te ontgaan. Deze zaak is bij het Gemeentebestuur nog in behandeling. Bij schrijven van 10 December 1907 is door Burgemeester en Wethouders van Zutphen aan de Commissie om advies gezonden eene ontwerp-verordening op het bouwen en de bewoning, strekkende mede ter vervanging van de door Gedeputeerde Staten van Gelderland voor Zutphen vast gestelde verordening houdende voorschriften als bedoeld in Art. 1 der Woningwet. In de vergadering van 19 December is dit ontwerp in handen eener sub-commissie gesteld ten einde prae-advies uit te brengen in de vergadering te houden in Januari 1908. Eene verordening op de vee- en vleeschkeuring, waarop de Commissie zoowel bij schrijven aan Burgemeester en Wethouders als in het jaarverslag bij herhaling heeft aan gedrongen, is in het jaar 1907 niet tot stand gekomen; nogmaals wordt thans op de wenschelijkheid eener spoe dige indiening en in werking treding gewezen, Bijlage B. 25 HOOFDSTUK XII. Onderwerpen niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. Door den inspecteur van de Volksgezondheid Dr. J. C. I. van der Hagen zijn lijsten toegezonden bevattende de namen van personen, aan wie is uitgereikt een virus ter verdelging van ratten en muizen. De vraag is geopperd, of dit virus ook schadelijk zou kunnen zijn voor den mensch; vandaar dat door den inspecteur het verzoek is gedaan om bij het voorkomen van paratyphus de aandacht daarop gevestigd te houden. Behandeld en vastgsteld in de vergadering van de Gezondheidscommissie voor de Gemeente Zutphen, den 27 Februari 1908. D. MOLENAAR, Voorzitter. G. M. VAN VOORTHUIJSEN, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1907 | | pagina 100