178 In het afgeloopen jaar werden, krachtens de Hinder wet, door ons de volgende vergunningen verleend: Aan G. Wassink en H. A. Krukzienertot het plaat sen van een distilleerketel, in het perceel aan het Oudewand no. 15. het Roomse h- Cat koliek Parochiaal Armbestuur tot het oprichten van een bakkersoven in het perceel, gelegen op het terrein van het St. Elisa- bethsgesticht. D. J. Roelof sen, firma D. A. Roelofsen D.Jzn., tot het plaatsen van een gasmotor van 2 P.K., voor het in beweging brengen van een koffie- brander met exhauster, in het perceel aan de Berkelkade no. 15. B. Weijman, tot het oprichten van een bakkers oven in het perceel aan de Spittaalstraat no. 15. Bij Kon. Besluit van 23 Mei 1906, no. 70 is goed gekeurd de oprichting door het Dep' v. Oorlog, van eene patronenbergplaats, (maximum 1,580,000 patro nen), in het kruitmagazijn op het exercitieterrein nabij de IJzendoornkazerne te Zutphen. Aan H. R. Pieterse, tot het oprichten van een mine- raalwaterfabriek en flesschenspoelmachine, gedre ven door een gaskrachtwerktuig van 4 P.K., in zijn perceel aan de Brugstraat no. 3. D. J. P. Harbach, tot het oprichten van een bewaarplaats voor buskruit en patronen, op den zolder van zijn woonhuis op het Schupstoel no. 16. 179 Aan de firma W. J. Thieme Co., tot uitbreiding van hare werkplaatsen, behoorende tot hare boek en courantendrukkerij enz., gedreven door een gaskrachtwerking aan de Heukerstraat no. 5. de firma Wed. H. Portheine, (L. Portheine Hzn.), tot het oprichten van een graanelevator aan de Zuidzijde van zijn pakhuis aan de Zuiderhaven, en deze door een gaskrachtwerktuig in beweging te brengen. G. H. Jimmink, tot het oprichten van een slagerij en rookerij in het perceel aan de Laarstraat no. 82. b. Vervening. Bestaat in deze Gemeente niet. c. Mijnwezen evenmin. d. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden in dezen tak van nijverheid een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1906 15935,73, tegen 15628,46 in 1905. III. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandsche Handel. Markten (niet vermeld in Hoofdstuk XI, Landbouw en Veeteelt.) Hiertoe behooren de doekmarkten. Daarop werden aangevoerd:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 91