144 Alge mee ne opmerkingen omtrent tuinbouw bloemisterij en boomkweekerij. De tuinbouw wordt alhier hoofdzakelijk door kleine landbouwers gedreven. Door den aanleg van tram wegen kan de afzet der vruchten op ruime schaal plaats vinden naar de omgeving. Wat de wijze van bemesting betreft, zijn de meest gebruikte kunstmeststoffen alhier: Chilisalpeter, Tho- masphosphaat, Kaïniet, SuperphosphaatPatentkali en Beendermeel. Deze laaste meststof wordt slechts in kleine hoeveelheid gebruikt. De uitzaaiing dei- kunstmeststoffen geschiedt door den kunstmeststrooier. De oppervlakte, gebruikt voor de teelt van tuin- bouwzaden bedraagt 1/2 H.A., die der boomkweeke- rijen 2 H.A., voor ooftteelt 1 H.A., voor bloem- kweekerijen 7,25 H.A. De opbrengst dezer laatste was zeer goed. Er werden ongeveer 200000 kiemen van Convalaria's uitgezet, en eenige duizenden knolbegonia's, palmen en varens. Het aantal leverbare bollen van gladio- lissen bedroeg 100000 stuks. De toestand der boomkweekerijen was gunstig. Houtteelt komt in deze gemeente weinig voor. De toestand van het houtgewas was gunstig. Hier worden hoofdzakelijk geteeld Iepen, Essen en wilgen, terwijl de wegen worden beplant met Iepen, Ameri- kaansche eiken, Linden en den Virginischen Esdoorn. De beplanting der wegen geschiedt deels voor rekening der Gemeente, deels voor rekening van het Rijk. 145 Marken of gemeentegronden, die vroeger zijn ver deeld of nog te verdeelen liggen, bestaan hier niet en evenmin treft men hier duinbeplantingen of afzanderijen aan. Toestand van den Veestapel. Dienaangaande wordt verwezen naar het vermelde op bladz. 137. Opgave van het aantal dekhengsten, veulenmerrién, veulens en werkpaarden, ezels en muilezels, spring- stieren, melkkoeien en melkvaarzen, kalveren en pinken, mestvee en trekossen, schapen, geiten en bokken, varkens, van het pluimvee en van de bijen teelt, te weten: a. Paarden. Dekhengsten 1 Ruinen 138 Veulens 3 Merriën 202 Geheel getal 344 b. Ezels en Muilezels 18 c. Runderen. Springstieren 7 Melkkoeien en Melkvaarzen 567 Kalveren en pinken 165 Mestvee en slachtossen 17 Geheel getal 756 d. Schapen 15

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 74